Ebury chce podwoić liczbę swoich polskich klientów z sektora cross-border e-commerce do ponad 200 na koniec bieżącego roku, poinformował ISBtech country manager w Ebury Jakub Makurat.
„Od kilku lat trwa gwałtowna ekspansja polskich firm e-commerce na rynki zagraniczne. Dlatego jednym z głównych celów, które stawiamy sobie w 2024 r., jest podwojenie liczby naszych polskich klientów sektora cross-border e-commerce. W polskim oddziale Ebury powstał ekspercki zespół kierowany do tej właśnie branży, co w 2023 r. pozwoliło nam zdobyć ponad 100 nowych klientów. Chcemy, aby pod koniec tego roku z naszych fintechowych narzędzi korzystało ponad 200 podmiotów działających w e-handlu zagranicznym” – powiedział ISBtech Makurat.
Kolejnym celem na ten rok jest bycie partnerem pierwszego wyboru dla eksporterów i importerów działających poza rynkami UE, zaznaczył.
„Dlatego warszawski oddział Ebury organizuje misje gospodarcze dla polskich firm, w tym spotkania z lokalnymi kontrahentami. Wykorzystujemy do tego przewagę w postaci 40 naszych lokalizacji na sześciu kontynentach. Ponadto ciągle rozwijamy nasze portfolio – nie tylko o nowe produkty, lecz także możliwości dokonywania transakcji w kolejnych walutach. Obecnie rozliczamy transakcje firm w ponad 130 walutach. Są to nie tylko coraz popularniejsze w transakcjach polskich firm chińskie juany, brytyjskie funty, czeskie i szwedzkie korony i węgierskie forinty, ale również tzw. waluty egzotyczne: nigeryjskie nairy, tajskie baty czy brazylijskie reale, argentyńskie peso” – dodał country manager.
Jak podkreślił, warszawski oddział Ebury ma ważną pozycję w strukturach firmy, gdyż poza obszarem rozwoju biznesu z polskimi klientami, buduje także zaplecze analityczne oraz nowoczesne rozwiązania marketingowe stosowane w całej Grupie Ebury.
„Na koniec 2023 r. zatrudnialiśmy w Polsce 70 pracowników i dalej poszukujemy talentów wśród osób, które szukają swojej szansy zawodowej w branży fintech. Dla całego Ebury, zgodnie z zapowiedziami naszego CEO Juana Lobato, w 2024 r. ważne będą również przygotowania do IPO i giełdowego debiutu, najprawdopodobniej w Londynie” – podsumował Makurat.
Ebury to globalna instytucja płatnicza, mająca status instytucji pieniądza elektronicznego. Zespół fintechu, liczący ponad 1 700 specjalistów, pracuje w ponad 30 oddziałach, biurach i spółkach zależnych zlokalizowanych w ponad 20 krajach na sześciu kontynentach. Ebury umożliwia transakcje dla firm w ponad 130 walutach. Prowadzi także konta dla firm w lokalnych walutach w ponad 20 krajach, w tym w Hong Kongu, Kanadzie, Australii, na Węgrzech oraz w Wielkiej Brytanii. Wolumen transakcji realizowanych przez Ebury wynosi ponad 20 miid USD rocznie. Od 2020 r. głównym inwestorem spółki jest Banco Santander.
Źródło: ISBnews