Forum Rozwoju Przemysłu rozpoczęło działalność i przygotowało propozycje instrumentów wsparcia przedsiębiorstw polskiego przemysłu w czasie i na skutek epidemii koronawirusa, podało Forum.
„Uroczyste podpisanie Memorandum w ramach powołania Forum Rozwoju Przemysłu, pierwotnie zaplanowane na 10 marca br. w Pałacu Prezydenckim z udziałem prezydenta RP zostało odwołane z powodu zagrożenia epidemicznego i zwołania tego dnia Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Niemniej jednak FRP rozpoczęło swoje prace, a organizacje partnerskie Forum w trosce o ochronę tak istotnej gałęzi gospodarki, którą jest przemysł, rozpoczęły pracę nad najistotniejszym w tym momencie tematem, jakim jest przedstawienie instrumentów wsparcia przedsiębiorstw polskiego przemysłu w czasie i na skutek epidemii koronawirusa” – czytamy w informacji.
Lista postulatów została przekazana do Prezesa Rady Ministrów, a także ministrów, przedstawicieli komisji sejmowych i senackich oraz kluczowych dla bezpieczeństwa orzędów.
Forum Rozwoju Przemysłu (FRP) to dobrowolne porozumienie zawarte z początkiem marca 2020 roku, które zostało zainicjowane przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego (PIPC), która jako jedna z największych organizacji przemysłowych, reprezentujących sektor chemiczny na arenie krajowej i międzynarodowej, zaprosiła do współpracy aktywne organizacje branżowe reprezentujące różne sektory przemysłu w Polsce: Polską Izbę Odzysku i Recyklingu Opakowań, Polską Organizację Przemysłu i Handlu Naftowego, Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego oraz Związek Pracodawców AGD – APPLiA.
Forum podkreśla, że obecna sytuacja związana z wprowadzeniem stanu epidemicznego w związku z zagrożeniem wywołanym przez koronawirusa w Polsce oraz w pozostałych państwach Unii Europejskiej nie sprzyja gospodarce, w tym przemysłowi – a więc sektorowi zajmującemu pierwsze miejsce w budowaniu polskiego PKB, z blisko 22-proc. udziałem.
„W wielu miejscach pracy ograniczono lub zawieszono produkcję, a pracownicy na stanowiskach biurowych często zostali odesłani na pracę zdalną lub urlopy. Trzeba pamiętać, że tylko w polskim przemyśle zatrudnionych jest ponad 3,2 mln osób, co stanowi ok. 20% w zatrudnieniu ogółem w Polsce, a wartość produkcji sprzedanej wynosi przeszło 1,5 bln zł. Nie ma wątpliwości, że zaistniała sytuacja, już teraz, w momencie ogólnopolskiej kwarantanny, stanowi ogromne wyzwanie zarówno dla przedsiębiorców, jak i całej administracji” – czytamy dalej.
Organizacja przedstawiła blisko sto postulatów w zakresie: finansowania przedsiębiorstw, pomocy publicznej, podatków, relacji inwestorskich, stosunków pracy, transportu i infrastruktury krytycznej (w tym paliw płynnych), BHP i prewencji, rynku energii i mediów energetycznych oraz dotyczących zachowania dojazdu do miejsca pracy i kontynuacji pracy zakładu.
Źródło: ISBnews
Witam otworzyłem firmę działalność gospodarczah jestem niepełnosprawny chiale zapytać czy ludzie aż tak są obojętni na jakąś kolwiek pomoc pisałem wszędzie po
Fundacjach bo już siły brak straciłem wszystko z przyczyny osoby trzeciej przez groźby zastraszanie i samochód mi się spalił policja wiedział o tym a ja przez półtora roku się oglądałem za siebie i poprostu zwontpilem w wszystko otworzyłem firmę myślałem że uda mi się pozyskać finansowanie i się podniosę ale tu znowu blokada bo trzeba zapłacić pisze proszę o lising jakiś chociaż na początek z nisza rata by móc ruszyć potrzebuje tylko busa uzywanegoPoprostu mnie niestac codzien walczę żeby dzieci miały co zjeść noga mi jak na złość pada ale dam rady mam dla kogo walczyć i nie chce nic za darmo tylko troszkę pomocy bo jestem tak już rozbity że poprostu w głowie tylko się chyba usunąć z tego świata dzieci i narzeczoną już sobie wytłumaczyłem że będa mieć lepiej nie będę ich ciągną na dno taka rezygnacja zawsze miałem takie chęci że w pracy zawsze się dziwili że mam hemofilię a tak zasowam co mi zostało to sprzedałem żeby na chleb mieć i cygan zostawił mi chyba największa karę życie