JR Holding ASI widzi duży potencjał w energii odnawialnej, cyfrowym biznesie, fintech i e-commerce. Może w tym roku przeprowadzić pierwsze inwestycje w projekty blockchain, poinformował wiceprezes JR Holding Artur Jedynak.
„Widzimy duży potencjał wzrostu w energii odnawialnej i będziemy pilnie obserwować spółki w tym zakresie. Obserwujemy szeroko rozumiany deeptech, na pewno będziemy mocno inwestować w obszar cyfrowego biznesu. Mamy tu konkretną kwotę do zainwestowania w tym roku. Będziemy celować w spółki szeroko rozumianego fintechu. Być może w tym roku będą pierwsze inwestycje dotyczące technologii blockchain w wybranych projektach. Generalnie interesują nas spółki technologiczne o wysokim potencjale rozwoju, czy to rozumiane tylko jako cyfrowe, czy deeptech czy z elementami hardware. Zobaczymy też czy w segmencie kosmicznym będziemy mieli jakieś kolejne interesujące projekty do wejścia” – powiedział Jedynak podczas czatu PB.
E-commerce określił jako jeden z najszybciej rozwijających się segmentów i jeden z najbardziej interesujących spółkę rynków i kategorii spółek.
„Mamy w portfelu fintechy łączące biznes z e-commerce. Na rynku jest ogromna ilość projektów inwestycyjnych dotyczących e-commerce na każdym etapie procesu od automatyzacji, przez obsługę logistyki, usprawnianie procesów zakupowych, całe platformy które służą do uruchamiania e-sklepów. Jest to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się obszarów gospodarki i jeden z kierunków, w który będziemy dalej inwestować” – dodał Jedynak.
Podkreślił, że fundamentalnie Columbus – największa pozycja w portfelu JR Holding – ma bardzo dobre perspektywy ze względu na innowacyjność i inwestycje wpisujące się w transformację energetyczną. Spółka podpisała też współpracę strategiczną z inną spółką portfelową JR Holding – Saule Technologies.
„Liczba opinii i potwierdzeń z ośrodków badawczych pozwala na stwierdzenie, że technologia tej spółki 'rozbiła bank’. Saule zdecydowało się na rozwój produktu Internet of Things i zrealizowało wszystkie formalne kroki do debiutu giełdowego. Zainteresowanie technologią jest duże i firma jest w procesie pozyskiwania nowego inwestora” – wskazał wiceprezes JR Holding.
Kolejna spółką, która jest blisko wejścia na giełdę jest Ekipa Holding.
„Ekipa wzbudzała wiele emocji, ale pokazała wynikami, że to konkretny biznes z ponad 9 mln zysku netto w pierwszym roku poważnej działalności. Ich kolejne plany to segment produkcji TV, gry. Uważamy, że mają spory potencjał i jesteśmy zadowoleni z tej inwestycji” – stwierdził Jedynak.
Jest pozytywnie nastawiony do pozycji JR Holding w gamingu, wskazując, że firma ma w portfelu „ciekawe fundamentalnie projekty gamingowe z sukcesami, konkretnymi planami rozwojowymi i pozyskanymi wydawcami”.
W przypadku niepublicznej części portfela, wskazał, że w Ongeno oczekiwane są w tym roku pierwsze efekty komercyjne terapii stwardnienia rozsianego. Z kolei w Prometheusie JR Holding zrealizował ostatnio częściowe wyjście sprzedając część pakietu przy zysku ok 200%. „Jest to sukces, gdyż inwestycja nastąpiła zaledwie w październiku ub.r., a nadal zachowaliśmy zdecydowaną większość pierwotnego pakietu w firmie z obiecującym projektem w branży dronów. Pozyskane środki będziemy reinwestować” – powiedział wiceprezes.
W kwestii przejścia na GPW z NC wiceprezes JR Holding zaznaczył, że kompletowane są dane finansowe według MSR i w ciągu 2 miesięcy spółka powinna mieć przygotowany i złożony do KNF komplet dokumentacji. Jednocześnie zaznaczył, że „trudno obecnie wskazać” spółki, które tak intensywnie, jak JR Holding realizują procesy inwestycyjne i mogą się pochwalić takimi rezultatami, jak zaangażowanie Virgin Orbit w SatRevolution, rozwój Saule Technologies, czy ostatni projekt The Batteries.
„Systematycznie przekazujemy dobre informacje. Patrząc na nasze spółki portfelowe i technologie, można oczekiwać jak najbardziej pozytywnych informacji, a w kolejnych miesiącach czekają chociażby takie kwestie, jak nowe fundusze, kolejne procesy inwestycyjne, przejście na główny parkiet” – podsumował Jedynak.
JR Holding ASI to notowana od 2012 r. na rynku NewConnect spółka, koncentrująca się na działalności inwestycyjnej i zaangażowaniu w firmy z branż: cyfrowego biznesu, odnawialnych źródeł energii, gier komputerowych, medycznej, biotechnologicznej i nowoczesnych mediów. Spółka rozpoczęła proces przenoszenia notowań z NewConnect na główny rynek GPW.
Źródło: ISBnews