ATM Grupa otrzymała postanowienia przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) zgodnie z którym nie będzie on rozpatrywać wniosku o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą ATM Rozrywka TV na kolejny okres, po wygaśnięciu koncesji z 2011 r., podała spółka.
„W postanowieniu przewodniczący KRRiT odmówił wszczęcia postępowania na podstawie wniosku spółki z 15.09.2020 r. o przywrócenie terminu do złożenia wniosku o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą ATM Rozrywka TV na kolejny okres, po wygaśnięciu koncesji nr 468/2011-T z dnia 25.02.2011 r. Oznacza to, że wniosek spółki nie będzie rozpatrywany przez przewodniczącego KRRiT” – czytamy w komunikacie.
Bazując na dostępnych spółce analizach prawnych przygotowanych przez zewnętrznych niezależnych doradców stoi na stanowisku, że wniosek o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą ATM Rozrywka TV na kolejny okres został skutecznie złożony w styczniu 2020 r. tj. w zgodnym z przepisami prawa terminie, w związku z czym powinien być merytorycznie rozpoznany przez KRRiT, co powinno skutkować przedłużeniem przysługującej spółce koncesji, podano także.
„Emitent dokonuje obecnie oceny dostępnych mu na tym etapie środków prawnych w celu ochrony swoich interesów, a po dokonaniu tej oceny zamierza skorzystać z potencjalnie najbardziej efektywnych środków prawnych. W szczególności od postanowienia przysługuje emitentowi prawo do złożenia wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy przez przewodniczącego KRRiT. Niezależnie od rozważanych przez emitenta środków ochrony prawnej istnieje ryzyko, że od dnia 25.02.2021 r. data wygaśnięcia koncesji emitent nie będzie miał możliwości nadawania programu telewizyjnego ATM Rozrywka TV” – czytamy także.
Spółka podała także, że możliwe jest ogłoszenie przez przewodniczącego KRRiT nowego przetargu na częstotliwość objętą dotychczas ww. koncesją, na której aktualnie nadawany jest program ATM Rozrywka TV.
„Niezależnie od rozważanych przez emitenta środków ochrony prawnej, emitent wyraża wolę przystąpienia do takiego postępowania, o ile warunki formalne wskazane przez KRRiT to umożliwią np. nie zostanie zmieniony profil programu telewizyjnego jaki ma być rozpowszechniany na tej częstotliwości” – podsumowano w materiale.
ATM Grupa jest największym niezależnym producentem telewizyjno-filmowym w Polsce. Działa od 1992 roku i jako jedyna w branży posiada status spółki publicznej notowanej na warszawskiej giełdzie.
Źródło: ISBnews