Rada nadzorcza Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) delegowała Marzenę Koczut, członka rady nadzorczej, do czasowego pełnienia obowiązków członka zarządu BOŚ Banku, podał bank.
„16 grudnia 2020 r. rada nadzorcza Banku Ochrony Środowiska zdecydowała o delegowaniu z dniem 21 grudnia 2020 r. Marzeny Koczut, członka rady nadzorczej, do czasowego pełnienia obowiązków członka zarządu Banku Ochrony Środowiska do dnia zakończenia postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko członka zarządu Banku Ochrony Środowiska, jednak nie dłużej niż do 21 marca 2021 roku” – czytamy w komunikacie.
Marzena Koczut jest menadżerem z ponad 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu w różnych warunkach rynkowych w Polsce, krajach Europy Środkowej oraz w Ameryce Północnej. Prowadziła projekty zmian w firmach i organizacjach oraz skomplikowane procesy restrukturyzacyjne, m.in. w celu optymalizacji oraz poprawy efektywności operacyjnej i kosztowej, zarządzała interdyscyplinarnymi i międzynarodowymi zespołami, podano również.
„Od 2010 roku jako wiceprezes zarządu PKO BP Bankowy Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A. Polska była odpowiedzialna za zarządzanie sprzedażą oraz obszarami back-office. Jej zadaniem było m.in. przekształcenie spółki, optymalizacja procesów wewnętrznych, kształtowanie i realizacja strategii rozwoju. Zrealizowała z sukcesem pierwszą na rynku transakcję przejęcia OFE (OFE Polsat przejęty przez PKO BP Bankowy PTE)” – czytamy dalej.
W latach 2016-2019 Marzena Koczut jako prezes zarzadu Lotos Lab Sp. z o.o. bezpośrednio zarządzała m.in. pionem strategii, rozwoju oraz innowacji. Dokonała istotnych zmian struktury spółki oraz wprowadziła nową kulturę organizacyjną. Przygotowała spółkę do roli podmiotu realizującego strategię innowacyjności w GK Lotos, podkreślono także.
„Od roku 2020 jest doradcą ministra klimatu oraz ekspertem w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w zakresie funduszy i instrumentów finansowych w celu wsparcia realizacji programów w Transformacji Klimatycznej, w tym: wypracowania strategii mobilizacji kapitału prywatnego oraz nowych rozwiązań finansowych optymalizujących wykorzystanie istniejących funduszy i środków dedykowanych do transformacji klimatycznej” – napisano także w materiale.
Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A. Aktywa razem banku wyniosły 18,49 mld zł na koniec 2019 r.
Źródło: ISBnews