Medicalgorithmics spodziewa się podpisania dwóch umów jako dostawca usług bezpieczeństwa kardiologicznego w badaniach klinicznych w I półroczu 2024 r. oraz planuje nawiązać współpracę z podmiotami organizującymi badania kliniczne, podała spółka.
„Nowe wymagania FDA spowodowały wzrost zapotrzebowania ze strony firm biofarmaceutycznych na usługi związane z monitorowaniem i diagnostyką pracy serca. W szczególności branża poszukuje rozwiązań, które pozwolą jej monitorować pacjentów uczestniczących w komercyjnych badaniach klinicznych w sposób zdalny i w niemal czasie rzeczywistym. Takie usługi może świadczyć w skali globalnej Medicalgorithmics. Dlatego w tym roku – zgodnie z naszą strategią – chcemy dynamicznie rozwijać się jako dostawca rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa kardiologicznego badań klinicznych” – powiedziała dyrektor ds. klinicznych i wdrożenia produktów w Medicalgorithmics Magdalena Ślusarczyk, cytowana w komunikacie.
Zgodnie z opublikowaną w czerwcu 2023 roku strategią Medicalgorithmics, komercyjne badania kliniczne mają być jedną z nowych nóg biznesowych spółki. W ubiegłym roku medtech pozyskał pierwsze kontrakty w tym obszarze.
„Jesteśmy w trakcie zaawansowanych rozmów o udziale w kolejnych międzynarodowych projektach badań klinicznych w roli dostawcy usług bezpieczeństwa kardiologicznego. Dwie umowy w tym zakresie możemy podpisać jeszcze w tym półroczu. Jeden z tych projektów będzie realizowany w USA, Kanadzie i w pięciu państwach europejskich. Może w nim wziąć udział nawet 2 tys. pacjentów” – dodała Ślusarczyk.
Medicalgorithmics liczy, że wraz z pozyskaniem kolejnych projektów będzie zwiększała się skala tej działalności oraz jego rozpoznawalność jako dostawcy usług kardiologicznych na globalnym rynku badań klinicznych. Spółka zmapowała kilkadziesiąt czołowych kontraktowych organizacji badawczych (CRO – Contract Research Organization), czyli podmiotów, które na zlecenie firm biofarmaceutycznych organizują badania kliniczne. Zamierza przedstawić im swoją ofertę w zakresie usług bezpieczeństwa kardiologicznego.
„Badania kliniczne to dla Medicalgorithmics nie tylko nowe źródło przychodów, ale także szansa na zwiększenie marżowości biznesu. Usługi bezpieczeństwa kardiologicznego realizujemy tymi sami zasobami, które służą nam do obsługi pacjentów w obszarze diagnostyki arytmii serca. Z uwagi jednak na innowacyjny charakter badań klinicznych, możemy liczyć na znacząco wyższe stawki niż ma to miejsce w przypadku standardowych zabiegów, refundowanych w ramach publicznych lub prywatnych systemów finansowania opieki zdrowotnej. Dlatego rozwój badań klinicznych może mieć istotny pozytywny wpływ na przychody i rentowność Medicalgorithmics” – podsumował członek zarządu ds. finansowych Maciej Gamrot.
Medicalgorithmics to obecna na rynku od 2005 roku spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Spółka działa na m.in w USA i w Azji. W 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od 2011 r. Wchodzi w skład indeksu sWIG80.
Źródło: ISBnews