Pełne wykorzystanie know-how połączonego Medicalgorithmics oraz Kardiolytics, wnoszonego w ramach objęcia akcji Medicalgorithmics przez Biofund, pozwoli do 2025 r. stworzyć kompletne portfolio technologii, obejmujące „wszystkie etapy podróży pacjenta kardiologicznego”, podała spółka.
Na początku października Medicalgorithmics zawarł Biofund Capital Management LLC z siedzibą w Miami (USA) umowę, której przedmiotem jest objęcie 4.976.384 akcji spółki w podwyższonym kapitale zakładowym tj. 49,99% głosów na walnym zgromadzeniu przez Biofund za wkład pieniężny w kwocie 13,8 mln zł oraz niepieniężny w postaci 100% akcji w Kardiolytics Inc. Cena emisyjna wynosić będzie 44,27 zł za akcję. Jak wówczas zapowiadano, Biofund ma zadebiutować na GPW do końca 2026 r.
„Korzyści z połączenia:
Przełomowa technologia Kardiolytics
170.000+ pacjentów na całym świecie ma monitorowane EKG przy użyciu technologii MDG
2.000+ kardiologów w USA korzysta z produktów MDG i będzie miało dostęp do produktów Kardiolytics
Kardiolytics przyspieszy ekspansję na rynku, wykorzystując dostęp do pacjentów MDG” – czytamy w prezentacji.
Jak podkreśla spółka, transakcja z Biofund umożliwi wykorzystanie bazy klientów i pacjentów MDG, podwojenie kompetencji w obszarze technologii AI do diagnostyki i monitoringu kardiologicznego, współdzielenie know-how i zasobów: certyfikacja FDA, sieć dystrybucji, kontakt i znajomość rynku w USA, zasoby korporacyjne. Jedynym graczem w branży Kardiolytics jest Heartflow z wyceną na ponad 2 mld USD, wskazano także.
Kardiolytics Inc. to firma zajmująca się sztuczną inteligencją z siedzibą w Chicago, specjalizująca się w kardiologii. Technologia opracowana przez Kardiolytics pozwala lekarzom szybko analizować dane obrazowania medycznego serca i jego naczyń krwionośnych, aby umożliwić lekarzom skuteczne opracowywanie planów leczenia, wyjaśniono.
„Kardiolytics Inc. opracowała nieinwazyjną technologię wykorzystującą sztuczną inteligencję do uzyskiwania kluczowych informacji diagnostycznych na temat zwężenia naczyń krwionośnych serca (miażdżycy) z niedrogiego i szeroko dostępnego obrazowania (tomografii komputerowej) serca. Ta informacja diagnostyczna jest jedną z najważniejszych i najszerzej stosowanych w kardiologii. Obecnie standardem w diagnostyce jest skomplikowana, droga i wysoce inwazyjna procedura, które obejmuje wprowadzanie sondy do naczyń wieńcowych serca i wymagają wysoko wykwalifikowanego personelu i infrastruktury” – czytamy w prezentacji.
Na 2023 r. planowana jest połączona oferta produktów Kardiolytics i Medicalgorithmics (KL-MDG), podano dalej.
„Nowo powstałe portfolio produktów MDG+KL tylko w USA może być wykorzystywane w diagnostyce i leczeniu więcej niż 10 mln pacjentów” – wskazano w materiale.
„Pełne wykorzystanie know-how połączonego MDG+KL pozwoli do 2025 r. stworzyć kompletne portfolio technologii, obejmujące wszystkie etapy podróży pacjenta kardiologicznego” – podsumowano w prezentacji.
28 października 2022 r. transakcja zostanie poddana pod głosowanie na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu, przypomniano także.
Medicalgorithmics to obecna na rynku od 2005 roku spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Grupa dąży do osiągnięcia pozycji wiodącego dostawcy rozwiązań systemowych i algorytmicznych w diagnostyce kardiologicznej, w szczególności w zakresie analizy sygnału EKG. Spółka działa na m.in w USA i w Azji. W 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od 2011 r.
Źródło: ISBnews