Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła trzecią rundę konkursu „Kompetencje dla sektorów” w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój, podała Agencja. Celem programu jest wybór operatorów usług doradczych i szkoleniowych, które wynikają z rekomendacji Sektorowych Rad ds. Kompetencji. Łączna wysokość dofinansowania to ponad 25 mln zł. Termin składania wniosków to 5-19 marca br.
„Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła trzecią z czterech planowanych rund programu 'Kompetencje dla sektorów – oferta dla operatorów’, którego celem jest wyłonienie operatorów działań szkoleniowych lub doradczych w sektorach:
- budowlanym,
- motoryzacyjnym,
- nowoczesnych usług biznesowych,
- gospodarki wodno-ściekowej i rekultywacji,
- chemicznym,
- przemysłu lotniczo-kosmicznego,
- usług rozwojowych” – czytamy w komunikacie.
Dotacje mogą otrzymać podmioty działające na rzecz rozwoju gospodarczego, zatrudnienia, rozwoju zasobów ludzkich lub potencjału adaptacyjnego przedsiębiorców, organizacje związkowe i pracodawców, organizacje samorządu gospodarczego oraz przedsiębiorcy (mikroprzedsiębiorstwa, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa) z terenu całej Polski.
„Operatorzy wybrani w konkursie będą odpowiedzialni za przeprowadzenie rekrutacji pracowników przedsiębiorstw i pomoc w uzyskaniu dofinansowania na działania szkoleniowe lub doradcze zgodne z rekomendacjami Rad w poszczególnych sektorach” – powiedziała Katarzyna Karpińska z Departamentu Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach PARP, cytowana w komunikacie.
Wsparcie wyniesie do 90%. Łączna wysokość dofinansowania projektów dla 7 sektorów w tej rundzie konkursowej wynosi 25 609 950,00 zł.
Nabór wniosków o dofinansowanie projektów potrwa od 5 do 19 marca 2021 r. (godzina 10:00).
Projekt jest prowadzony w ramach działania 2.21 typ 4 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Jego celem jest wybór operatorów, którzy zapewnią przedsiębiorcom usługi szkoleniowe lub doradcze wynikające z rekomendacji Sektorowej Rady ds. Kompetencji w wybranych w sektorach gospodarki, tj.: budowlanym, finansowym, IT, motoryzacyjnym, opieki zdrowotnej i pomocy społecznej, przemysłu mody i innowacyjnych tekstyliów, turystycznym, odzysku materiałowego surowców, żywności wysokiej jakości, nowoczesnych usług biznesowych, komunikacji marketingowej, telekomunikacji, gospodarki wodno-ściekowej i rekultywacji, chemicznym, przemysłu lotniczo-kosmicznego, kompetencji w handlu, usług rozwojowych.
Źródło: ISBnews