Orange Polska liczy, że pojawią się możliwości do przejęć podmiotów z takich obszarów, jak B2B i ICT, w których spółka planuje się wzmocnić, poinformował prezes Julien Ducarroz.
„Z definicji, przynajmniej, gdy mówimy o kwestiach finansowych, nasze ambicje i wytyczne wykluczają wszelkie ruchy nieorganiczne, a więc fuzje i przejęcia jako jeden z nich. Wciąż jednak, zgodnie ze strategią i wizją, wierzymy, że pojawią się możliwości w obszarze B2B, ICT, o którym wspomnieliśmy: big data, AI, analityka danych i z pewnością wokół cyberbezpieczeństwa, gdzie planujemy wzmocnić się, jeśli pojawią się dobre możliwości w perspektywie krótko- i średnioterminowej. Tak więc są to główne obszary, które przewidujemy na dziś i jak zawsze, jeśli pojawi się okazja, który ma sens, w którymkolwiek z naszych biznesów, będziemy się jej przyglądać” – powiedział prezes Ducarroz podczas wideokonferencji.
Pod koniec ubiegłego roku Orange Polska poinformowała, że jej spółka zależna BlueSoft zawarła umowę, na podstawie której przejmie 100% udziałów w spółce Craftware w celu wzmocnienia swojej działalności na rynku klientów biznesowych poprzez ekspozycję na szybko rozwijający się rynek rozwiązań CRM. Orange Polska poinformował wtedy, że ogłoszona transakcja jest kolejnym krokiem w realizacji strategii na rynku biznesowym, która koncentruje się na poszerzaniu kompetencji o usługi ICT z dużą wartością dodaną w celu zaspokojenia rosnącego popytu ze strony klientów w obszarach transformacji cyfrowej.
Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii komórkowej, stacjonarnej, dostępu do internetu, TV oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP). Spółka jest notowana na GPW od 1998 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 11 508 mln zł w 2020 r.
Źródło: ISBnews