Orlen i Polski Związek Lekkiej Atletyki (PZLA) w ramach czteroletniej umowy rozszerzyły dotychczasowy zakres współpracy, podała spółka. Nowa formuła uwzględnia przede wszystkim projekty aktywizujące dzieci i młodzież. Współpraca wpisuje się w założenia strategii sponsoringowej Orlenu, której celem jest popularyzacja aktywności fizycznej wśród młodych ludzi.
Umowa pomiędzy Orlenem i PZLA będzie obowiązywała od początku 2025 roku do końca 2028. Celem projektu jest wsparcie zawodników młodego pokolenia, zarówno tych przygotowujących się do najważniejszych imprez międzynarodowych, w szczególności igrzysk olimpijskich, jak również początkujących lekkoatletów, podano.
„Nasza współpraca z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki to nie tylko działania promujące tę dyscyplinę podczas największych wydarzeń sportowych, ale także realny wpływ na wzmocnienie systemu szkolenia dzieci i młodzieży. Chcemy zapewnić stabilne warunki rozwoju dla reprezentacji Polski, ale również wspierać kształcenie młodych talentów. Projekty takie jak Lekkoatletyka dla każdego, od lat realizowane wspólnie z PZLA za sprawą takich sportowców jak Pia Skrzyszowska czy Anastazja Kuś pokazują, że to dobry kierunek” – powiedziała dyrektor wykonawcza ds. sponsoringu Orlen Lidia Kołucka, cytowana w komunikacie.
Współpraca z PZLA wpisuje się w długofalową strategię Orlenu aktywizacji dzieci i młodzieży. Dzięki czteroletniej umowie zrealizowane zostaną ogólnopolskie programy m.in. „Lekkoatletyka dla każdego!”, „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” skierowane do najmłodszych uczniów szkół podstawowych czy „Lekcje z Mistrzem” – pokazowe lekcje organizowane w szkołach prowadzone przez gwiazdy lekkoatletyki. Zajęcia w szkołach są bezpłatne i ogólnodostępne, co roku uczestniczy w nich łącznie kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi.
Orlen jest sponsorem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki od 2010 roku.
Grupa Orlen zarządza rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi działalność detaliczną w Europie Środkowej, wydobywczą w Polsce, Norwegii, Kanadzie i Pakistanie, a także zajmuje się produkcją energii, w tym z OZE i dystrybucją gazu ziemnego. W ramach budowy koncernu multienergetycznego spółka sfinalizowała przejęcia Energi, Grupy Lotos oraz PGNiG. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 372,64 mld zł w 2023 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.; wchodzi w skład indeksu WIG20.
Źródło: ISBnews