Polski Fundusz Rozwoju (PFR) przyznał Pharmenie pożyczkę płynnościową w kwocie do 5 mln zł, podała spółka.
„Spółka informuje, iż 27 stycznia 2021 r. otrzymała informację z Polskiego Funduszu Rozwoju, iż zarząd PFR 26 stycznia 2021 r. podjął decyzję dotyczącą udzielenia spółce finansowania programowego w formie pożyczki płynnościowej w wysokości do 5 000 000 zł w ramach programu rządowego tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla dużych firm” – czytamy w komunikacie.
Wypłata środków nastąpi na podstawie zawartej ze spółką umowy pożyczki płynnościowej i na warunkach określonych w tejże umowie oraz regulaminie ubiegania się o udział w programie rządowym „Tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla dużych firm”.
Zgodnie z regulaminem ubiegania się o udział w programie:
a) pożyczka płynnościowa może zostać wykorzystana na finansowanie bieżącej działalności spółki, w tym na finansowanie kapitału obrotowego, a w szczególności w celu regulowania:
- zobowiązań handlowych, w tym zakupu towarów i materiałów – w tym zaliczek na zakup towarów i materiałów – lub innych kosztów operacyjnych służących wytworzeniu produktu lub usługi,
- wynagrodzeń, z uwzględnieniem kosztów świadczeń pracowniczych,
- zobowiązań publiczno-prawnych,
- innych celów związanych z finansowaniem bieżącej działalności ustalonych w umowie pożyczki oraz zaakceptowanych przez PFR.
b) pożyczka płynnościowa jest oparta o stałe oprocentowanie według następującej formuły:
- oprocentowanie w pierwszym roku od daty zawarcia umowy pożyczki (p.a.) to 1,25%,
- oprocentowanie w drugim i trzecim roku od daty zawarcia umowy pożyczki (p.a.) to 1,75%,
- oprocentowanie w czwartym roku od daty zawarcia umowy pożyczki (p.a.) to 2,75%, podano także.
„Szacowany termin spłaty zobowiązań wynikających z umowy pożyczki to 31 grudnia 2024 r. O zawarciu z PFR umowy pożyczki płynnościowej spółka poinformuje odrębnym raportem w systemie ESPI” – czytamy również.
Pharmena to spółka biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA. W 2019 r. przeszła na rynek główny GPW z NewConnect, gdzie była notowana od 2008 r.
Źródło: ISBnews
ja złożyłam wniosek i nawet całkiem to sprawnie idzie, już dostałam pieniądze i na jakiś czas to zaspokoi potrzeby firmy ale czekam niecierpliwie na koniec pandemii żeby sie odkuć