Produkcja nawozów azotowych Grupy Azoty wzrosła w marcu br. do 292 tys. ton z 211 tys. ton rok wcześniej, podała spółka, prezentując wstępne skonsolidowane wyniki produkcyjne.
Produkcja nawozów wieloskładnikowych wzrosła do 51 tys. ton z 46 tys. ton, a nawozów specjalistycznych wzrosła do 32 tys. ton z 19 tys. ton.
W segmencie chemia produkcja pigmentów nie zmieniła się i wyniosła 2 tys. ton, mocznika wzrosła do 107 tys. ton z 53 tys. ton, a produktów OXO – wzrosła do 16 tys. ton z 7 tys. ton.
W segmencie tworzywa produkcja poliamidu nie zmieniła się i wyniosła 9 tys. ton.
„Delikatne odbicie w szacunkowych wolumenach produkcyjnych za marzec pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku z naszymi działaniami optymalizującymi sprzedaż. Przed nami jest jednak bardzo dużo do zrobienia, obecnie rynek naszych produktów jest niezwykle wymagający, stąd intensywnie pracujemy nad konkretnymi rozwiązaniami, które pozwolą nam realizować satysfakcjonujące poziomy produkcji” – powiedział prezes Grupy Azoty Adam Leszkiewicz, cytowany w komunikacie.
Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym, znajdując zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 24,66 mld zł w 2022 r.
Źródło: ISBnews