Ryvu Therapeutics planuje rozpocząć fazę II badań w ramach programu RVU120 w IV kw. 2023 r. i poświęcić im cały 2024 r., tak by w I kw. 2025 r. móc ustalić dalsze priorytety dla tego programu, poinformował członek zarządu i dyrektor ds. operacyjnych Kamil Sitarz.
„Dzięki uzyskanym wynikom planujemy rozpocząć cztery badania fazy II, a 2024 r. ma na celu wygenerowanie danych, które pozwolą nam na początku 2025 r. zdecydować o najbardziej optymalnym planie rozwoju RVU120” – powiedział Sitarz podczas webinaru.
Ryvu podało dziś wcześniej, że dane kliniczne i niekliniczne dla programu RVU120, selektywnego inhibitora kinaz CDK8/19, przedstawione podczas konferencji Amerykańskiego Towarzystwa Hematologicznego (ang. American Society of Hematology, ASH) „mocno wspierają” plany rozwoju RVU120 w fazie II, przedstawione w październiku br.
„Za wszystkimi tymi założeniami stoi bardzo dobrze przygotowany zespół Ryvu, który jest skoncentrowany i gotowy do realizacji naszych planów i budżetu, a także cała niezbędna gotowość operacyjna, aby pamiętać o realizacji planów i, co nie mniej ważne, posiadaniu gotówki, która obecnie obejmuje okres do pierwszego kwartału 2026 r., z potencjałem dodatkowych źródeł niepowodujących rozwodnienia” – dodał Sitarz.
Ryvu podało, że zaobserwowano aktywność kliniczną u 50% ocenianych pacjentów z nawrotową/oporną na leczenie ostrą białaczką szpikową (ang. relapsed/refractory acute myeloid leukemia, r/r AML) lub zespołami mielodysplastycznymi wysokiego ryzyka (ang. high-risk myelodysplastic syndromes, HR-MDS) leczonych RVU120 jako monoterapią, w tym odpowiedź całkowitą. Terapia RVU120 wykazuje korzystny profil bezpieczeństwa, przy zaangażowaniu celu molekularnego na poziomie 50-70% w dawce 250 mg, podkreślono.
Ryvu Therapeutics zostało założone w 2007 r. (jako Selvita). Jest polską firmą biotechnologiczną rozwijającą innowacyjne małocząsteczkowe związki o potencjale terapeutycznym w onkologii. Ryvu Therapeutics jest notowane na głównym rynku GPW; wchodzi w skład indeksu sWIG80.
Źródło: ISBnews