Santander Bank Polska wprowadził nowe narzędzie SignHub do zdalnego podpisywania dokumentów dla klientów korporacyjnych, podał bank. Integracja SignHub została przeprowadzona przy współpracy z Asseco Data Systems. Jest to narzędzie, które pozwala na akceptację i podpisywanie dokumentów kredytowych i niekredytowych Kwalifikowanym Podpisem Elektronicznym. Cały proces jest w pełni osadzony w infrastrukturze bankowej.
Wprowadzenie SignHub to kolejne z działań Santander Bank Polska zmierzające do pełnej digitalizacji procesu obiegu i podpisywania dokumentów elektronicznych w banku. Nowe rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale promuje również ideę bankowości paperless i przyczynia się do ograniczenia wpływu działalności banku na środowisko, podano.
„Podpisywanie umów w SignHub to rozwiązanie, które przynosi klientom korporacyjnym Santander Bank Polska wiele korzyści. Jedną z nich jest znacząca oszczędność czasu. Dzięki SignHub podpisywanie dokumentów kwalifikowanym podpisem elektronicznym zajmuje dosłownie kilka minut. Opracowując nasze rozwiązania, które ułatwiają klientom prowadzenie biznesu, chcemy jednocześnie tworzyć je w sposób odpowiedzialny, z poszanowaniem dla środowiska. Tym bardziej cieszę się, że od teraz klienci korporacyjni będą mogli korzystać z SignHub, który powstał w zgodzie z ideą paperless” – powiedziała liderka zespołu optymalizacji i digitalizacji procesów dla klientów korporacyjnych w Santander Bank Polska Adriana Kluczek, cytowana w komunikacie.
Stworzone rozwiązanie odpowiada na specyficzne potrzeby średnich i dużych firm oraz pozwala na:
- podpisywanie dokumentów przez kilku reprezentantów,
- automatyczne weryfikowanie poprawności podpisów złożonych na dokumencie z poziomu platformy,
- automatyczne szyfrowanie dokumentów,
- zabezpieczenie dokumentu kwalifikowaną pieczęcią bankową.
„Rozwiązanie Asseco Data Systems zostało całkowicie zintegrowane z systemami banku. Dzięki temu cały proces składania kwalifikowanego podpisu elektronicznego przebiega bardzo sprawnie, a użytkownik nie musi przełączać się między różnymi platformami. Niezwykle ważne było odpowiednie zabezpieczenie dokumentów klientów Santander Bank Polska. Do tego celu wykorzystano algorytmy szyfrujące i dodatkową formę uwierzytelnienia w postaci pieczęci bankowej” – podsumował dyrektor sprzedaży i rozwoju e-Biznesu, Asseco Data Systems Artur Miękina.
Santander Bank Polska należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem Santander Bank Polska jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji. Spółki z Grupy Santander Bank Polska oferują m.in. fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia, leasing oraz faktoring. Aktywa razem banku wyniosły 259,17 mld zł na koniec 2022 r.
Źródło: ISBnews