Zespół BacterOMIC przygotował i uruchomił linie produkcyjne pozwalające na montaż chipów (kartridży) oraz urządzeń (analizatorów i napełniarek) zgodnie z systemem ISO 13485, podał Scope Fluidics. Zadanie zostało zrealizowane w terminie określonym w harmonogramie realizacji projektu.
„Montaż chipów ulokowano w przestrzeni współdzielonej z projektem PCR|ONE zlokalizowanej przy ulicy Energetycznej w Warszawie. Linia została wyposażona we wszystkie niezbędne w procesie urządzenia, w tym:
- komorę laminarną pozwalającą na jałową pracę z antybiotykami,
- prasy pneumatyczne przeznaczone do spajania folii z płytką podstawową kartridża,
- stanowisko do zautomatyzowanego dozowania antybiotyków wyposażone w urządzenie typu 'spotter’,
- dedykowane urządzenie do jednoczesnego wycinania oraz termo-zgrzewania folii do strzykawek BacterOMIC,
- komory do pracy czystej wyposażone w lampy UV do sterylizacji elementów kartridża” – czytamy w komunikacie.
Urządzenia, tzn. analizatory oraz stacje automatycznego napełniania kartridży, montowane będą w pomieszczeniu wynajmowanym w Instytucie Mechaniki Precyzyjnej w Warszawie. Pomieszczenia te mają zorganizowany odpowiedni magazyn oraz są wyposażone w narzędzia niezbędne do montażu. Opracowane zostały także szczegółowe procedury zamówień oraz raportowania zapewniające pełną identyfikowalność elementów urządzeń, wskazano również.
W ramach przygotowania do produkcji stworzono pełną dokumentację, w której skład wchodzą:
- listy zakupowe,
- szczegółowe zestawienia materiałów wejściowych („Bill of Materials”) dla obu urządzeń (napełniarka i analizator),
- specyfikacje materiałów oraz zamawianych części wraz z dokumentacją techniczną niezbędną do prowadzenia kontroli jakości,
- procedury montażu (SOP) urządzeń wraz z dokumentacją rysunkową.
„Całość linii produkcyjnej dla systemu BacterOMIC została udokumentowana zgodnie z ISO 13485, co potwierdził audyt wewnętrzny. Audyt zewnętrzny (certyfikujący), zgodnie z dotychczasowym harmonogramem realizacji projektu, planowany jest na II kwartał 2021” – podsumowano.
Scope Fluidics powstał w 2010 r. w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk z myślą o tworzeniu rozwiązań dla medycyny na bazie technologii mikroprzepływowych. Spółka zajmuje się rozwojem projektów technologicznych w obszarze diagnostyki i ochrony zdrowia. Scope Fluidics jest notowany na NewConnect.
Źródło: ISBnews