GreenWay Polska uruchomił stację ładowania w Diamentowa Park w Lublinie. Tym samym sieć własna największego w Polsce operatora liczy 1000 punktów ładowania, podała spółka. Wraz z siecią partnerską, GreenWay Polska dysponuje 1 411 publicznymi punktami ładowania, co stanowi ok. 20% wszystkich publicznych punktów ładowania w kraju.
GreenWay Polska rozwija publiczną sieć w średnim tempie około 200 nowych punktów ładowania rocznie. Od stycznia tego roku spółka uruchomiła 271 punktów ładowania: 79 AC i 192 DC. Najnowsza stacja w parku handlowym w Lublinie składa się z dwóch ładowarek o mocy 150 kW każda, dysponujących w sumie czterema punktami ładowania.
„Stawiamy na punkty DC, bo umożliwiają najszybsze ładowanie i popyt na nie będzie rósł. Takie rozwiązanie jest idealne nie tylko przy trasach tranzytowych, gdzie ruch jest największy, a czas ładowania ma kluczowe znaczenie, ale i w lokalizacjach, gdzie kierowcy zatrzymują się na kilkadziesiąt minut, by zrobić zakupy. Wraz ze wzrostem liczby aut elektrycznych, większe znaczenie zyskają również huby ładowania, które mogą obsłużyć więcej pojazdów jednocześnie. Nie oznacza to jednak, że rezygnujemy ze stacji AC. Te są wciąż praktyczne w miejscach, gdzie auto można zostawić na wiele godzin – na przykład na parkingach przy biurach i zakładach pracy” – powiedział prezes Rafał Czyżewski, cytowany w komunikacie.
Obok publicznej sieci ładowania dostępnej dla wszystkich kierowców, GreenWay buduje prywatną infrastrukturę ładowania dla firm, które elektryfikują swoją flotę samochodową. Takich, należących do partnerów biznesowych spółki, punktów ładowania jest 1 180.
GreenWay Polska jest częścią międzynarodowej grupy GreenWay, działającej w obszarze elektromobilności. Jak podaje spółka, posiada najintensywniej rozwijającą się sieć ładowania samochodów elektrycznych w środkowym regionie Europy. Obecnie w sieci GreenWay w Polsce znajduje się 1 411 punktów ładowania, w większości szybkie punkty ładowania o mocy powyżej 100 kW.
Źródło: ISBnews