Spoko.app – fintech, który działa na rynku międzynarodowych przekazów pieniężnych – ma już 500 tys. użytkowników, podała spółka. Najwięcej użytkowników aplikacji stanowią w kolejności obywatele: Polski, Włoch, Niemiec i Francji, podano także.
Tylko w marcu za pośrednictwem Spoko.app zrealizowano transakcje o łącznej wartości ponad 12 mln zł. Pod koniec maja 2020 r., gdy firma podjęła decyzję o globalnej ekspansji, liczba użytkowników sięgała 100 tys. Za pośrednictwem aplikacji można obecnie w prosty sposób przesyłać natychmiastowo pieniądze z 32 do 45 krajów, podano w komunikacie.
„Szybki rozwój zawdzięczamy m.in. indywidualnemu podejściu do naszych użytkowników oraz ich potrzeb, a także dopracowanemu rozwiązaniu. Ekspaci potrzebują prostego narzędzia, za pośrednictwem którego mogą w jasny sposób przesłać pieniądze do swoich najbliższych. Kluczowe jest również dokładne zrozumienie tego, na czym im najbardziej zależy oraz jaki systemu przekazywania pieniędzy preferują. Wbrew pozorom mimo rozwoju technologicznego w wielu dziedzinach, w tym w bankowości, wielu obcokrajowców, np. z Nigerii, ma ograniczone możliwości łatwego przekazywania pieniędzy do Nigerii. My im to dostarczamy, natychmiastowe przelewy po konkurencyjnych kursach i bez prowizji” – powiedział CEO Spoko.app. Evgeny Chamtonau, cytowany w komunikacie.
Środki za pośrednictwem Spoko.app można przelewać z korzystając z aplikacji mobilnej i strony internetowej. W zależności od tego, do którego kraju są przekazywane pieniądze, mogą one trafić na kartę, rachunek bankowy, a nawet być odebrane tradycyjnie gotówką do ponad 50 tys. oddziałów instytucji, które współpracują ze Spoko.app. Obecnie środki można przelać z 32 do 45 krajów, a wśród niech znajdują się m.in. Ukraina, Nigeria, Indie, Turcja, Armenia, Pakistan, Kazachstan czy Azerbejdżan.
„Zależy nam, aby użytkownicy mieli dostęp do wielu metod płatności online, aby spośród nich mogli znaleźć tę, która jest im najbliższa w kraju, w którym pracują oraz dla osób, do których te pieniądze są wysyłane. Dlatego zawsze wchodząc na nowy rynek dokładnie go analizujemy, żeby znaleźć popularne, preferowane w danym kraju modle płatności. Staramy się więc być blisko klientów, zatrudniamy również międzynarodowy zespół, który pozwala nam budować globalne rozwiązanie, jednocześnie pomagając lepiej zrozumieć potrzeby ekspatów różnych narodowości” – dodał Chamtonau.
Rozwój rynku międzynarodowych przekazów będzie się systematycznie rozwijał. Jak wynika z szacunków KBV Research, wartość globalnego rynku cyfrowych przekazów pieniężnych może osiągnąć do 2026 roku wartość 33,9 mld USD, podsumowano w materiale.
Spoko.app jest wywodzącym się z Polski fintechem, który działa globalnie na rynku międzynarodowych przekazów pieniężnych.
Źródło: ISBnews