STS Holding nie notuje wpływu konfliktu na Ukrainie na działalność, a wyłączenie z oferty wydarzeń sportowych w Rosji i lig rosyjskich i białoruskich nie będzie mieć wpływu na wyniki, poinformował ISBtech prezes Mateusz Juroszek. Ponadto spółka wprowadza nowe rozwiązania technologiczne dla graczy.
„Pierwszy raz po 1989 roku mamy do czynienia z sytuacją, że za naszą bezpośrednią granicą ma miejsce pełnoskalowy konflikt zbrojny. W tym momencie jest zdecydowanie za wcześniej na prognozowanie, jak on będzie dalej przebiegał na terenie Ukrainy i jak wpłynie na polską gospodarkę. Nie obawiamy się włączenia Polski do konfliktu, ale efekt ekonomiczny w jakimś stopniu na pewno polska gospodarka odczuje. Wracając do STS, to w czwartek 24 lutego widzieliśmy pewien wpływ sytuacji na graczy. Jednak już w weekend zainteresowanie naszą ofertą z ich strony było na poziomie porównywalnym do tego sprzed wybuchu wojny. Obecnie nie notujemy wpływu konfliktu na naszą działalność” – powiedział ISBtech Juroszek.
Zaznaczył, że cała grupa STS nie ma żadnej ekspozycji na rynek ukraiński czy rosyjski.
„Nie prowadzimy tam żadnej działalności operacyjnej, nie mamy dostawców z tych krajów. Wyłączyliśmy z oferty wydarzenia sportowe w Rosji oraz ligi rosyjskie i białoruskie, zresztą one też nigdy nie generowały istotnego wpływu na nasze przychody. Nie cieszyły się dużym zainteresowaniem graczy, więc to też nie będzie mieć wpływu na nasze wyniki” – wskazał prezes.
STS wdraża nowe narzędzie z zakresu odpowiedzialnej gry.
„Na rynku brytyjskim już ono działa, a w Polsce uruchomimy je niebawem. Jest to innowacyjne narzędzie Mentor oferowane przez lidera branżowego firmę Neccton. Monitoruje ono potencjalnie budzące wątpliwości zachowania graczy związane z nadmierną liczbą godzin spędzanych na grze czy też wzrostem częstotliwości wpłat oraz innych zdarzeniach. Za jego pośrednictwem mamy większą możliwość zarządzania ryzykiem i jego ograniczenia, zarówno po stronie gracza, jak i operatora. Pomaga obu stronom we wczesnej identyfikacji niepokojących zachowań. Ostrzega operatora oraz bezpośrednio kontaktuje się z graczem, pomagając mu w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji dotyczących jego przyszłej gry oraz ewentualnych konsekwencji” – podsumował Juroszek.
Założona w 1997 roku, Grupa STS jest największą firmą bukmacherską w Polsce, która działa również na skalę międzynarodową. Bukmacher posiada licencję w Wielkiej Brytanii oraz Estonii, skąd oferuje usługi na kilku rynkach. Portfolio usług grupy obejmuje zakłady sportowe, sporty wirtualne, kasyno internetowe (z wyłączeniem Polski), BetGames oraz szeroką ofertę zakładów na wyniki wydarzeń esportowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w grudniu 2021 r.
Źródło: ISBnews