STS oczekuje, że w bieżącym roku będzie nadal dystansował swoją konkurencję rynkową, poinformował ISBtech przewodniczący rady nadzorczej Mateusz Juroszek.
„W 2024 roku STS będzie dalej budował swoją przewagę na polskim rynku bukmacherskim oraz dystansował swoją konkurencję. Przed nami kolejna duża impreza sportowa – Euro 2024 w Niemczech. Dla firm z naszej branży takie wydarzenia to doskonała okazja do akwizycji nowych graczy i aktywizacji dotychczasowych użytkowników, czyli efektywniejszego wykorzystania bazy klientów” – powiedział Juroszek w rozmowie z ISBtech.
Jak zaznaczył, ostatni mundial w Katarze pokazał, jak skuteczna kampania może przełożyć się na wzrost kluczowych wskaźników operacyjnych.
„W związku z tym w planach mamy to, by pod każdym względem być przygotowanym na zbliżający się turniej. W zakresie technologii, produktu, oferty, jak i naszego zespołu planujemy dalsze inwestycje, by w pełni wykorzystać potencjał polskiego rynku i Euro 2024” – dodał przewodniczący RN bukmachera.
STS będzie też aktywnie działać, by zachęcić klientów do skorzystania ze swojej oferty, podkreślił.
„Tak jak do tej pory nie będzie to udział w wyścigu operatorów na bezsensowne przepalanie budżetów, by sztucznie generować obrót przez politykę bonusową. W tym zakresie spółka ma jasną strategię – STS jest rentowny i generuje wartość. W wyniszczającej wojnie części operatorów, szczególnie tych mniejszych, nie będzie nadal brał udziału” – podkreślił Juroszek.
W jego ocenie wyzwaniem na pewno pozostaje również walka z szarą strefą. Według EY wartość całego rynku to ok. 50 mld zł.
„W części bukmacherskiej naszego rynku sytuacja z szarą strefą jest nieco lepsza, ale w części kasyn online to Ministerstwo Finansów powinno już dawno rozważyć wdrożenie zmian. Jest niewymagająca kosztów, prosta i szybka droga do zmiany tej sytuacji. Wystarczy dopuścić licencjonowanych operatorów do rynku kasyn online. Szara strefa spadnie, a wpływy do budżetu się zwiększą. Już raz ministerstwo wyszło naprzeciw rozwiązaniom proponowanym przez rynek – w 2017 r. znowelizowano ustawę o grach hazardowych. Efektem jest drastyczny wzrost wpływów z podatków od bukmacherów. W przypadku kasyn online byłoby tak samo” – podsumował przewodniczący rady nadzorczej STS.
Założona w 1997 roku, Grupa STS jest największą firmą bukmacherską w Polsce, która działa również na skalę międzynarodową. Portfolio usług grupy obejmuje zakłady sportowe, sporty wirtualne, kasyno internetowe (z wyłączeniem Polski), BetGames oraz szeroką ofertę zakładów na wyniki wydarzeń esportowych. Spółka zadebiutowała na GPW w 2021 r. i opuściła ją w 2023 r.
Źródło: ISBnews