Tauron Polska Energia analizuje możliwość powrotu do realizacji projektu bloku gazowego w Elektrowni Łagisza jako produkującego ciepło w skojarzeniu, poinformował wiceprezes Krzysztof Surma.
„Analizujemy kwestię bloku w Łagiszy, oczywiście, w kontekście transformacji ciepłownictwa z obszaru węglowego w gazowy, czyli byłby to blok o wysokim skojarzeniu z ciepłem” – powiedział Surma podczas telekonferencji.
Wyjaśnił, że analiza jest prowadzona pod kątem rentowności i nakładów inwestycyjnych
„Jeżeli warunki rynkowe i systemy wsparcia – szczególnie system aukcyjny – byłyby sprzyjające, to taka decyzja nie jest wykluczona” – dodał wiceprezes.
W połowie 2017 r. Tauron rozwiązał umowę inwestycyjną z Polskim Funduszem Rozwoju (PFR), której celem była wspólna realizacja projektu „Budowa Bloku Gazowo-Parowego klasy 413 Mwe” w Elektrowni Łagisza.
Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.
Źródło: ISBnews