Gra „Fishing Clash” od Ten Square Games (TSG) przestanie być dostępna dla graczy w Chinach z dniem 22 maja w związku z likwidacją przez NetEase spółki zależnej realizującej takie usługi m.in. dla Ten Square Games, podała spółka. Licencja na dystrybucję gry została wydana dla NetEase, z tego też powodu traci ona swoją ważność, obecność gry na rynku chińskim nie jest istotna z perspektywy finansowej dla TSG, podkreśliła polska spółka.
„Gra 'Fishing Clash’ przestanie być dostępna dla graczy w Chinach z dniem 22 maja 2023 r. Shanghai Online Games Co. Ltd to spółka zależna NetEase i partner Ten Square Games w Chinach, z którym spółka zawarła umowę na dystrybucję Fishing Clash w grudniu 2018 r. Ze względu na zakończenie współpracy z innym dużym wydawcą na dystrybucję gier na rynku chińskim, NetEase likwiduje spółkę zależną realizującą te usługi, również dla Ten Square Games. W konsekwencji zamknięte zostaną serwery, na których dostępny jest 'Fishing Clash China’. 22 marca 2023 r. zablokowana została już możliwość dokonywania płatności w grze” – czytamy w komunikacie.
NetEase uzyskał licencję rządową na dystrybucję „Fishing Clash” w Chinach w czerwcu 2021 r. i na mocy wcześniej zawartej umowy Ten Square Games przekazała partnerowi prawa do dystrybucji gry na tym rynku. Spółka była odpowiedzialna za rozwój gry, a jej partner – NetEase – za działania marketingowe i pozyskiwanie użytkowników, podano także.
„W 2022 r. łączne wpływy Ten Square Games z dystrybucji gry 'Fishing Clash’ w Chinach wyniosły łącznie 3,9 mln zł. Według szacunków spółki, w 2023 r. kwota ta byłaby jeszcze niższa – poniżej 1 mln zł, zatem skala wpływów osiąganych przez Ten Square Games z tytułu obecności na rynku chińskim nie jest istotna z perspektywy finansowej dla spółki” – czytamy dalej.
Grupa Ten Square Games jest producentem gier mobilnych w modelu free-to-play. Posiada studia we Wrocławiu, Warszawie, Berlinie i Bukareszcie, a także studio zależne Rortos w Weronie. Ma również pakiet mniejszościowy w krakowskim studio Gamesture. W portfolio grupy znajdują się m.in. „Fishing Clash” – jeden z najpopularniejszych na świecie symulatorów wędkarstwa 3D, „Hunting Clash” – realistyczny symulator polowania, a także „Airline Commander” – jeden z najbardziej rozpoznawalnych symulator lotów. Spółka zadebiutowała na GPW w maju 2018 r.
Źródło: ISBnews