Cavatina Holding potwierdziła plany przeprowadzenia pierwszej publicznej oferty akcji na GPW „w ciągu kilku tygodni”, zastrzegając, że ostateczna decyzja będzie zależała od warunków rynkowych. Transakcja będzie obejmować wyłącznie emisję nowych akcji, a jej szczegółowe parametry zostaną przedstawione w momencie publikacji prospektu.
„Oferta publiczna i wejście na GPW będą kolejnym milowym krokiem w naszym rozwoju, który umożliwi nam realizację planu osiągnięcia do końca 2025 r. portfela projektów biurowych o powierzchni 1 mln m2. Nasz dotychczasowy model działania i konsekwentny rozwój pokazał, że umiemy z sukcesem projektować, budować, komercjalizować i sprzedawać atrakcyjne projekty biurowe, nawet w wyjątkowych czasach, wywołanych pandemią COVID-19. Szerokie portfolio projektów w realizacji i przygotowaniu stanowi podstawę do dalszego dynamicznego rozwoju, w który chcemy zaangażować również inwestorów giełdowych, oczekujących atrakcyjnej oferty” – powiedział prezes Rafał Malarz, cytowany w komunikacie.
Globalnymi współkoordynatorami oraz współprowadzącymi księgę popytu są mBank i Pekao Investment Banking, Współprowadzącym księgę popytu jest Biuro Maklerskie Pekao, a doradcą prawnym w procesie jest Gessel, Koziorowski Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów.
„Oferta i wprowadzenie akcji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW jest naturalnym krokiem w rozwoju Grupy Cavatina Holding. Emisja akcji i obecność na giełdzie daje grupie dostęp do kapitału, który w efektywny sposób może zostać wykorzystany do rozwoju prowadzonej działalności i realizacji kolejnych inwestycji biurowych” – przypomina spółka.
Jej kluczowym celem strategicznym jest osiągnięcie do końca 2025 r. 1 mln m2 GLA portfela, rozumianego jako suma inwestycji zakończonych, w tym sprzedanych, trwających oraz planowanych zabezpieczonych (tj. z gruntem zakupionym lub zabezpieczonym, poprzez zawarcie umowy przedwstępnej zakupu, oraz z rozpoczętym procesem projektowania).
Grupa Kapitałowa Cavatina Holding należy do największych deweloperów powierzchni biurowych działających w Polsce i jest aktualnie obecna w siedmiu miastach Polski: w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Bielsku-Białej.
Źródło: ISBnews












