Cyfrowy Polsat zawarł z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR) umowę ramową, związaną z rozważaniem przez EBOR nabycia obligacji, które mogą zostać wyemitowane przez spółkę w ramach programu emisji obligacji o łącznej wartości do 4 mld zł, podał Polsat. Jednocześnie spółka zawarła z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) umowę dodatkową, związaną z rozważaniem przez BGK nabycia obligacji w ramach tego programu.
„Umowa ramowa określa sposób wydatkowania środków, które zostaną pozyskane od EBOR w związku z emisją obligacji w ramach programu, który obejmuje w szczególności przeznaczenie wspomnianych środków na cele związane z realizacją nowych lub istniejących projektów dotyczących produkcji energii elektrycznej z farm wiatrowych lądowych” – czytamy w komunikacie poświęconym umowie z EBOR.
„Umowa przewiduje zobowiązanie do wydatkowania określonych kwot na finansowanie projektów z zakresu czystej energii na zasadach wskazanych szczegółowo w umowie” – podano w komunikacie nt. współpracy z BGK.
Zawarcie umów nie rodzi po stronie banków kontraktowego obowiązku nabycia obligacji, ani spółka nie zobowiązała się również wobec banków do dokonania emisji, zastrzeżono.
Pod koniec listopada Cyfrowy Polsat zdecydował o utworzeniu nowego nieodnawialnego programu emisji obligacji o łącznej maksymalnej wartości nominalnej 4 mld zł w celu refinansowania zadłużenia. Cyfrowy Polsat chce przeprowadzić emisje w ramach tego programu do końca I kw. 2023 r.
Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza. Akcje Cyfrowego Polsatu są notowane na GPW od 2008 r.
Źródło: ISBnews