Eurohit, notowany na rynku NewConnect od 2010 r., podpisał term sheet z Sheepyard w sprawie połączenia obu spółek. Po połączeniu spółka będzie prowadziła działalność w branży gier mobilnych i będzie zajmowała się produkcją oraz wydawaniem gier typu free-to-play.
„Zgodnie z zawartym term sheet, Eurohit oraz Sheepyard zamierzają przeprowadzić proces połączenia poprzez przeniesienie całego majątku Sheepyard jako spółki przejmowanej na Eurohit jako spółki przejmującej w zamian za akcje, które spółka przejmująca wyda wspólnikom spółki przejmowanej. Na potrzeby planowanego przez spółki połączenia, ich wartości zostaną określone przez niezależnego biegłego rewidenta oraz zostaną ustalone w planie połączenia, który będzie także uwzględniał parytet przydziału akcji. W celu realizacji transakcji Eurohit wyemituje akcje zwykłe na okaziciela serii D w ilości ustalonej w planie połączenia, który zostanie podpisany w terminie najpóźniej do dnia 30 września 2020 r.” – czytamy w komunikacie.
Zarząd Eurohit liczy na odniesienie istotnych korzyści z planowanego połączenia i rozpoczęcia działalności w branży gier mobilnych, podano także.
„Potencjalne połączenie z Eurohit ze spółką Sheepyard, która działa w branży gier mobilnych i zajmuje się produkcją oraz wydawaniem gier typu free-to-play, będzie bardzo istotnym czynnikiem dla dalszego rozwoju spółki. Sheepyard posiada bardzo mocny zespół, w skład którego wchodzą osoby pracujące wcześniej w największych podmiotach w tej branży. Głównym celem połączenia jest wykorzystanie uzupełniającego się potencjału spółki publicznej oraz kompetencji spółki z branży gier mobilnych do stworzenia prężnie rozwijającego się podmiotu notowanego na rynku NewConnect” – wyjaśnił prezes Eurohit Łukasz Górski, cytowany w komunikacie.
Obie strony transakcji ustaliły, że będą negocjowały na zasadzie wyłączności w zakresie przeprowadzenia połączenia w okresie do dnia 31 grudnia 2020 r. Do tego czasu żadna ze stron nie będzie brała udziału w procesie negocjacyjnym ze stronami trzecimi w zakresie potencjalnego zbycia w całości lub w części prowadzonego przez nią przedsiębiorstwa. Po połączeniu Eurohit będzie działała w oparciu o działalność Sheepyard, czyli w branży gier mobilnych.
„Sheepyard zbudowało bardzo zdywersyfikowane portfolio gier. Wydawnictwo pracuje również intensywnie nad pozyskaniem kolejnych ciekawych tytułów do swojego portfela wydawniczego. Poprzez współpracę z Sheepyard wszystkie studia uzyskują m.in. finansowanie produkcji gier, wsparcie marketingowe oraz produkcyjne. Obecność wydawnictwa na rynku publicznym przyczyni się w naszej opinii do dynamicznego rozwoju spółki. W najbliższych miesiącach szykujemy kilka dużych premier. Już teraz gry są szykowane do tzw. 'soft launch’, czyli wczesnej pra-premiery gry w celu sprawdzenia jej wskaźników. Większość naszych tytułów wydamy jeszcze w tym roku” – ocenił prezes Sheepyard Paweł Owczyński, cytowany w komunikacie.
Sheepyard to producent oraz wydawca gier mobilnych, który powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku. Spółka zbudowała ponad dwudziestoosobowy, międzynarodowy zespół produkcyjno-wydawniczy, stworzony z byłych pracowników takich firm jak Boombit, Vivid Games, Playsoft, Lockwood Publishing, Appodeal czy Playrix. W portfolio Sheepyard znajduje się 6 zaplanowanych tytułów na 2020 r. w takich gatunkach, jak Idle Tycoon oraz Arcade czy Casual. Poza wydawaniem nowych gier, spółka wyszukuje gry już wydane, które przejmuje w celu zwiększenia ich potencjału. Przykładem takiej gry jest „Stormbound” – uznana przez graczy gra strategiczna, która została pobrana ponad 3 mln razy. Sheepyard na bieżąco analizuje potencjał swoich tytułów na platformy takie jak PC, Xbox, Playstation czy Web HTML5 nie ograniczając się tylko do Apple Appstore oraz Google Play, podano w materiale.
Eurohit (poprzednio BOA) to spółka notowana na rynku NewConnect od 2010 r. W tym roku została ona przejęta przez nowych inwestorów – Januarego Ciszewskiego i Artura Górskiego. Akcjonariusze spółki podczas walnego zgromadzenia w marcu 2020 r. zadecydowali o zmianie nazwy na Eurohit.
Źródło: ISBnews