LPP politykę dywidendową na lata 2024-2026, w której zakłada przeznaczanie na dywidendy 50-70% zysku netto za poprzedni rok obrotowy oraz rekomendowanie zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy w wysokości do połowy przewidywanej dywidendy za cały rok, podała spółka.
„Przy spełnianiu powyższych założeń, po analizie planów inwestycyjnych Grupy i oszacowaniu możliwości alokacji posiadanych i oczekiwanych środków finansowych (prognozy cash flow), w przypadku pozytywnych wyników badania i analiz, zarząd spółki będzie rekomendował walnemu zgromadzeniu w latach 2023-2026 wypłatę dywidendy w łącznej kwocie:
* stanowiącej co najmniej 50% zysku netto osiągniętego w poprzedzającym roku obrotowym,
* powiększonej o dostępne środki stanowiące niepodzielone zyski z lat ubiegłych lub kwoty przeniesione z utworzonych z zysku kapitałów zapasowego i rezerwowych, które mogą być przeznaczone na wypłatę dywidendy,
z tym zastrzeżeniem, że łączna kwota przeznaczona do podziału pomiędzy akcjonariuszy jako dywidenda nie przekroczy progu 70% skonsolidowanego zysku netto Grupy za ten rok obrotowy” – czytamy w „Polityce dywidendowej spółki LPP na lata 2024-2026”.
Zarząd będzie corocznie podejmował decyzję i rekomendował wypłatę zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy, podano także.
„Zarząd spółki w drugim półroczu okresu sprawozdawczego przeprowadzi analizy i podejmie decyzję o możliwości wypłaty zaliczki na poczet przewidywanej za ten okres dywidendy. Rekomendacja zarządu zostanie przedłożona radzie nadzorczej celem uzyskania zgody na wypłatę dywidendy. W razie pozytywnej wyników analiz, decyzji zarządu i zgody rady nadzorczej spółka:
* wypłaci zaliczkę na poczet dywidendy w pierwszym półroczu kolejnego okresu sprawozdawczego, preferowany termin wypłaty będzie oscylować wokół okresu od drugiej połowy kwietnia do końca maja,
* wysokość zaliczki będzie uzależniona od przewidywanego zysku netto spółki i Grupy za cały rok obrotowy, przy czym nie powinna przekraczać poziomu 50% przewidywanej dywidendy za cały rok” – czytamy dalej.
LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku; wchodzi w skład indeksu WIG20. W roku obrotowym 2022/2023 (luty 2022 – styczeń 2023) spółka miała 15,9 mld zł skonsolidowanych przychodów.
Źródło: ISBnews