Mangata Holding monitoruje rynek w poszukiwaniu potencjalnych celów akwizycyjnych, poinformował ISBtech Leszek Jurasz.
„Pomimo, że sytuacja rynkowa nie sprzyja inwestowaniu to monitorujemy różne rynki i obszary produkcyjne w poszukiwaniu podmiotów, które wzmocniłyby rozwój naszych spółek portfelowych, rozwój naszych segmentów biznesowych poprzez wykorzystanie zdolności i wiedzy, które dzisiaj posiadamy wewnątrz Grupy Mangata lub też wpisują się w scenariusz dywersyfikacji produktowej i geograficznej naszej oferty. Systematycznie analizujemy i oceniamy potencjalnie interesujące projekty, szczególnie te w atrakcyjnych segmentach rynku. Przygotowaliśmy przegląd konkurencji rynkowej pod względem porównania z naszymi grupowymi podmiotami. Wyniki jasno pokazały, że Grupa Mangata jest silnym i solidnym holdingiem, a obecny model biznesowy jest właściwy” – powiedział ISBtech Jurasz.
Podtrzymał, że zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami holding zmierza do osiągnięcia ponad 1 mld zł przychodów w całym 2022 roku.
„W IV kwartale 2022 odnotowaliśmy kontynuację pozytywnych trendów rynkowych. W prognozie rocznej jak zawsze bierzemy pod uwagę tzw. 'efekt grudnia’ kiedy następuje spowolnienie produkcji i wysyłek w związku z przerwą świąteczno-noworoczną” – dodał wiceprezes, dyrektor finansowy Kazimierz Przełomski.
Prezes wskazał ponadto, że wzrost w branży automotive nadal narażony jest na wahania wynikające z ograniczonej dostępności komponentów elektronicznych.
„Sukcesywnie wdrażamy dywersyfikację branżową spółek tego segmentu, co znacząco wspiera rozwój sprzedaży poza branżę automotive. W segmencie elementów złącznych, ze względu na ożywienie w branży górniczej, odnotowaliśmy wzrost zapotrzebowania na wyroby w tym sektorze. Natomiast w segmencie automatyki przemysłowej i armatury sytuacja rynkowa jest stabilna – pomimo ograniczenia sprzedaży na rynki wschodnie” – wymienił Jurasz.
Mangata Holding jest podmiotem notowanym na GPW w Warszawie. Tworzy holding kapitałowy skupiający podmioty branży metalowej działające w segmentach operacyjnych: automotive – podzespołów dla motoryzacji i komponentów (spółki: Kuźnia, MCS oraz Masterform), armatury i automatyki przemysłowej (Zetkama, Zetkama R&D), elementów złącznych (Śrubena) oraz działalności pozaprodukcyjnej (Zetkama Nieruchomości). Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 791 mln zł w 2021 r.
Źródło: ISBnews