Ministerstwo Finansów obniżyło oprocentowanie obligacji detalicznych o zapadalności od 1 roku i utrzymało bez zmian oprocentowanie obligacji 3-miesięcznych, podał resort.
„W lutym zdecydowaliśmy się na kolejne dostosowanie oprocentowania obligacji oszczędnościowych. Wiąże się to z niewielką obniżką oprocentowania obligacji o zapadalności od 1 roku i powyżej. Zachowujemy przy tym atrakcyjne marże w kolejnych okresach odsetkowych. Obligacje z segmentu detalicznego pozostają nadal oprocentowane preferencyjnie względem rynku hurtowego” – powiedział wiceminister finansów Jurand Drop, cytowany w komunikacie.
W lutym oprocentowanie obligacji stałoprocentowych 3-miesięcznych wynosić będzie 3,00% w skali roku – oprocentowanie bez zmian, a 3-letnich 6,40%.
Nowe oprocentowanie 1-rocznych obligacji zmiennoprocentowych wyniesie 6,05%, a 2-letnich 6,30% w pierwszym miesięcznym okresie odsetkowym. Pozostałe obligacje, w pierwszym okresie odsetkowym, oprocentowane będą odpowiednio: 6,55% dla 4-latek oraz 6,80% dla 10-latek, podał resort.
6- i 12-letnie obligacje rodzinne przeznaczone dla beneficjentów programu „Rodzina 800 plus” oprocentowane będą odpowiednio 6,75% i 7,05% w pierwszym roku.
„W naszej ofercie mamy Rodzinne Obligacje Skarbowe, dedykowane dla osób, które będą chciały odłożyć środki otrzymane z programu Rodzina 800+, na realizację przyszłych potrzeb swoich dzieci. Rozpocząć oszczędzanie można już od kwoty 100 zł, gdyż tyle wynosi cena jednej Rodzinnej Obligacji Skarbowej. Jest ona niezmienna przez cały okres sprzedaży, zatem zakupu można dokonać w dowolnym momencie” – wskazał Drop.
Źródło: ISBnews