Noctiluca zakłada, że pierwsze na świecie komercyjne zastosowanie najnowszej technologii OLED zostanie zrealizowane jeszcze w tym roku, podała spółka. Podtrzymuje plany debiutu na NewConnect.
„Noctiluca prowadzi prace z potencjalnymi klientami zainteresowanymi wdrożeniem autorskiego emitera OLED 3-ciej generacji (TADF) o zielonej barwie. Spółka zakłada, że pierwsze na świecie, komercyjne zastosowanie najnowszej technologii OLED zostanie zrealizowane jeszcze w 2021 roku. Równolegle, Noctiluca przygotowuje się do debiutu na NewConnect w II połowie br. poprzedzonego pozyskaniem kapitału w formule oferty publicznej” – czytamy w komunikacie.
„Technologią Noctiluca są zainteresowane największe koncerny z branży wyświetlaczy, mamy zidentyfikowanych pierwszych potencjalnych klientów, z którymi prowadzimy rozmowy technologiczne i chcemy zapewnić sobie moce produkcyjne pozwalające na obsłużenie pierwszych zleceń w 2021 i 2022 roku, dlatego przyśpieszyliśmy realizację inwestycji w bazową infrastrukturę produkcyjną” – powiedział prezes Mariusz Bosiak, cytowany w komunikacie.
Środki na rozwój technologii emiterów OLED oraz rozwój mocy wytwórczych (laboratorium) pochodzić będą z kilku źródeł, w tym m.in. z przeprowadzonej w 2020 roku, zakończonej z nadsubskrypcją emisji akcji w formule private placement, w której Noctiluca pozyskała 4,2 mln zł. Akcje zostały objęte m.in. przez zarządzających funduszami inwestycyjnymi, a także – na zasadzie inwestycji kontynuowanej – przez zespoły funduszy VC obecnych w akcjonariacie. Noctiluca podtrzymuje plany związane z debiutem na rynku NewConnect w drugiej połowie tego roku. Wejście na mały parkiet poprzedzone zostanie publiczną emisją akcji, najprawdopodobniej przy wsparciu jednej z platform crowdfundingowych, podsumowano w informacji.
Noctiluca SA (New Materials) to spółka technologiczna zajmująca się rozwojem zaawansowanych związków chemicznych w obszarze fotoniki, które są wykorzystywane przez producentów wyświetlaczy oraz paneli OLED. Noctiluca opracowuje i produkuje emitery OLED trzeciej i czwartej generacji, tj. wykazującymi właściwości TADF (thermally activated delayed fluorescence, termicznie aktywowana opóźniona fluorescencja) i hiperfluorescencję, które stanowią kluczowy element wyświetlaczy (monitory, telewizory, smartfony, urządzenia wearables czy VR).
Źródło: ISBnews