Akcjonariusze BSC Drukarni Opakowań zdecydują o zniesieniu dematerializacji akcji podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia zwołanego na 4 maja, wynika z projektów uchwał.
„Na wniosek akcjonariusza spółki BSC Drukarnia Opakowań spółka akcyjna, posiadającego 3 599 300 akcji spółki, stanowiących 36,7% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki, tj. spółki pod firmą Colorpack GmbH, nadzwyczajne walnego zgromadzenie spółki, postanawia […] znieść dematerializację wszystkich akcji Spółki, to jest […] łącznie 9 807 516 akcji zwykłych na okaziciela, wyemitowanych przez spółkę i oznaczonych w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych S.A. kodem ISIN PLBSCDO00017 poprzez przywrócenie im formy dokumentu” – czytamy w projekcie uchwały.
Projekt przewiduje też zobowiązanie zarządu do złożenia wniosku do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) o udzielenie zezwolenia na wycofanie akcji z obrotu na rynku regulowanym oraz podjęcia wszelkich czynności faktycznych i prawnych niezbędnych do wycofania tychże akcji z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).
Pod koniec marca spółki z grupy AR Packaging nabyły w ramach wezwania 3 662 227 akcji BSC Drukarnia Opakowań. Wcześniej grupa AR Packaging informowała, że poprzez A&R Carton, kontroluje 60,82% akcji BSC Drukarni Opakowań.
BSC Drukarnia Opakowań należy do ścisłej czołówki wśród dostawców opakowań z tektury i papieru na polskim rynku. Ponad 80% produkcji spółki trafia do znanych, światowych koncernów, m.in. Procter&Gamble, McDonald’s, Henkel, Avon, Colgate. Posiada dwa wyspecjalizowane zakłady produkcyjne w Poznaniu, w których zatrudnia ponad 500 pracowników. Akcje BSC Drukarni Opakowań od 2011 r. notowane są na GPW. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 222,26 mln zł w 2018 r.
Źródło: ISBnews