Platforma robotów DBR77 zamknęła rundę finansowania seed, pozyskując od inwestorów 3,5 mln zł, podała spółka. Środki finansowe zostaną wykorzystane na dalszy rozwój produktu oraz rozpowszechnienie platformy na rynku polskim.
Na podstawie podpisanej umowy inwestycyjnej kapitał zakładowy spółki zostanie podniesiony o kwotę 3,5 mln zł. Wśród inwestorów znajdują się: SQD Alliance Sp. z o.o., Dariusz Grzegorczyk i Donat Thomanek, Adam Rudowski, założyciel firmy Veracomp S.A. oraz Konrad Sitnik – EEC Ventures, podano w komunikacie.
„W zaledwie kilka miesięcy udało nam się przekonać do siebie poważnych inwestorów. Współpraca ta otwiera możliwości realizacji naszej wizji. To wielki krok w historii firmy, który pozwoli na rozwój unikatowej platformy zmieniającej funkcjonujący dotychczas model współpracy pomiędzy inwestorami i integratorami. Jako zespół jesteśmy podekscytowani dalszym, dynamicznym rozwojem firmy jaki się przed nami otwiera” – powiedział CEO DBR77 dr Piotr Wiśniewski.
Platforma robotów DBR77 to połączenie dwóch innowacyjnych modeli biznesowych – formuły marketplace oraz SaaS. W ciągu kilkunastu miesięcy zespołowi DBR77 udało się nawiązać współpracę z globalnymi dostawcami i producentami robotów, tj.: Fanuc, KUKA, Yaskawa, ABB, UR, Mitsubishi Electric, TFM Robotics. Jak wyjaśnia spółka, platforma jest innowacyjnym rozwiązaniem na skalę światową – nigdzie indziej nie istnieje wirtualna przestrzeń, która umożliwia firmom produkcyjnym zaprojektowanie stanowiska pracy wykorzystując narzędzia 3D i dobór robota zgodnie z ich potrzebami.
„Platforma daje możliwość podzielenia się stworzonymi rozwiązaniami technologicznymi oraz udostępniania ich wszystkim użytkownikom. Dzięki dostępności tych rozwiązań, użytkownicy platformy mogą zaprojektować własne rozwiązanie, w oparciu o analizę już istniejących pomysłów. Tym samym współpraca, a nie konkurowanie, jest wyróżnikiem i kluczem do sukcesu platformy” – dodał Wiśniewski.
Założycielem DRB77 jest dr Piotr Wiśniewski, absolwent Harvard Business School, doktor nauk o zarządzaniu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, posiadający 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami międzynarodowymi. Ekspert w zakresie digitalizacji i transformacji cyfrowej przedsiębiorstw, twórca modelu zarządzania wg. koncepcji Hyperreality.
Źródło: ISBnews