RSY – spółka przejęta pod koniec lutego br. przez notowany na NewConnect Sundragon – dostrzega „intensyfikację zleceń z sektora wojskowego i kolejowego” i z optymizmem patrzy na najbliższe kwartały, poinformował ISBnews prezes RSY Szymon Klimaszyk. RSY planuje w tym roku m.in. otworzyć filię w Rudzie Śląskiej celem obsługi klientów zagranicznych za południową granicą Polski.
„Widzimy intensyfikację zleceń z sektora wojskowego i kolejowego. Mamy coraz więcej nowych kontraktów. To powinna być trwalsza tendencja. W efekcie liczymy na udany rok” – powiedział Klimaszyk w rozmowie z ISBnews.
„Z uwagi na trudny wojenny okres za wschodnią granicą i obowiązujące klauzule tajności nie możemy udzielać zbyt dużo informacji w tym temacie. Udział przychodów z sektora wojskowego u nas rośnie. W efekcie nie musimy martwić się teraz o brak pracy” – dodał prezes.
24 lutego br. Sundragon poinformował, że zawarł umowę nabycia 100% udziałów w RSY Sp. z o.o. z siedzibą w Iławie.
Jak wówczas podano, RSY Sp. z o.o. w oparciu o posiadaną koncesję wojskową oraz certyfikat wojskowy AQAP realizuje usługi na rzecz wojska. Podmiot ten na stałe współpracuje z zakładami wojskowymi, prowadzi m.in. specjalistyczne naprawy silników przeznaczonych dla wojska, w tym do czołgów, samojezdnych wyrzutni rakietowych i wozów bojowych. Dzięki posiadanym koncesjom i uprawnieniom, RSY sp. z o.o. może uczestniczyć w przetargach oraz realizować naprawy silników dla całego NATO.
RSY podaje, że obecnie zatrudnia ponad 50 pracowników oraz, że zakończył miniony rok „na plusie”.
Klimaszyk podkreślił, że docelowo firmie może sprzyjać zapowiedziany w wielu krajach wzrost wydatków na obronę. Kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki zapowiadał, że rząd chce, aby wydatki na siły zbrojne sięgnęły nawet 4% PKB, co oznaczałoby kwotę zbliżoną do 100 mld zł.
Jak poinformował ISBnews prezes, RSY planują w tym roku kilka nowych inwestycji. Chcą m.in. otworzyć w Rudzie Śląskiej filię firmy. Ma to związek z planowaną obsługą klientów zagranicznych za południową granicą Polski.
„Równocześnie cały czas inwestujemy w park maszynowy i będziemy kupować nowe maszyny” – zapowiedział Klimaszyk.
Głównym obszarem Grupy Sundragon wciąż pozostaje obszar energetyki słonecznej pochodzącej z paneli fotowoltaicznych.
Pod koniec 2020 r. sąd rejestrowy zarejestrował zmianę statutu – nazwy spółki została zmieniona z RSY S.A. na Sundragon S.A., a siedziba – z dotychczasowej Iławy na Warszawę. Przedmiot działalności spółki został wówczas zmieniony na działalność w zakresie kompleksowego doradztwa, projektowania i montażu systemów fotowoltaicznych oraz prowadzenia działalności w branży odnawialnych źródeł energii.
Źródło: ISBnews