Baltisse i Straco Real Estate, które przejęły większościowe udziały w działającym na rumuńskim rynku deweloperze Speedwell, zapowiadają wejście na polski rynek nieruchomości, gdzie chcą wydać na przejęcia co najmniej 1,5 mld euro w najbliższych latach, podała spółka.
„Połączenie sił z Baltisse oraz Straco Real Estate to niesamowita okazja dla Speedwell, aby umocnić swoją pozycję i zwiększyć liczbę najwyższej jakości projektów nieruchomościowych, realizowanych w Rumunii oraz Polsce. Razem jesteśmy w stanie wykorzystać pojawiające się możliwości w regionie i zapewnić zrównoważoną wartość naszym interesariuszom. Speedwell ma ambicję przejęcia w Polsce aktywów o podobnej wartości, co jego rumuńskie portfolio, czyli 1,5 mld euro. Interesują nas aktywa różnych klas – od mieszkań na sprzedaż dla klientów indywidualnych, przez projekty najmu instytucjonalnego (PRS) i prywatne akademiki (PBSA), po biura czy powierzchnie magazynowe. Jeśli chodzi o lokalizacje, to oprócz Warszawy rozważamy również największe rynki regionalne” – powiedział współzałożyciel Speedwell Didier Balcaen, cytowany w komunikacie.
Portfolio oddanych już do użytku i realizowanych obiektów Speedwell składa się ponad 150 tys. m2. biur, 23 tys. m2 powierzchni magazynowej oraz ponad 6 tys. lokali mieszkalnych. Firma pracuje również obecnie nad projektami mieszanego przeznaczenia (mixed-use), wskazano w materiale.
W ub.tygodniu Straco Real Estate i Baltisse ogłosiły zakończone sukcesem nabycie większościowego pakietu udziałów w rumuńskim deweloperze Speedwell. Straco Real Estate oceniało wówczas, że Speedwell jest idealnym partnerem do wejścia na polski rynek.
Baltisse jest belgijską spółką prywatną, działającą w branży private equity i zarządzania aktywami.
Straco Real Estate jest belgijską firmą deweloperską i inwestycyjną, specjalizującą się w nieruchomościach komercyjnych, mieszkaniowych i wielofunkcyjnych w całej Europie.
Speedwell jest jednym z największych deweloperów w Rumunii, posiada zróżnicowane portfolio projektów mieszkaniowych, komercyjnych i wielofunkcyjnych.
Źródło: ISBnews