Urteste złożyło w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wniosek o zatwierdzenie prospektu w związku z planowanym przeniesieniem notowań akcji z rynku NewConnect na rynek regulowany GPW, podała spółka. Przeniesieniu będzie towarzyszyła oferta publiczna akcji serii E, w ramach której spółka planuje wyemitować do 395 286 nowych akcji.
„Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w październiku 2021 roku. Przeniesienie notowań akcji Urteste na rynek główny jest dla nas kolejnym krokiem w realizacji naszej długoterminowej strategii. W ostatnich kwartałach przeprowadziliśmy dwa eksperymenty medyczne w grupie blisko 500 uczestników, które potwierdziły bardzo wysokie parametry czułości i swoistość testów na raka trzustki (projekt PANURI) i raka prostaty. Łącznie opracowaliśmy dotychczas prototypy siedmiu testów diagnostycznych dla nowotworów: trzonu macicy, nerki, jelita grubego, płuca, wątroby, trzustki i prostaty. Nowotwory te odpowiadają łącznie za blisko połowę wszystkich zgonów spowodowanych nowotworami. Systematycznie poszerzamy nasze portfolio o kolejne testy onkologiczne” – powiedział prezes i współzałożyciel Urteste Grzegorz Stefański, cytowany w komunikacie.
W końcu czerwca br. zwyczajne walne zgromadzenia Urteste przyjęło uchwałę w sprawie ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji spółki serii A, B, C oraz D do obrotu na rynku regulowanym oraz w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego spółki poprzez emisję w trybie oferty publicznej nowych akcji zwykłych na okaziciela serii E z wyłączeniem w całości prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy.
„Prowadzone prace realizujemy zgodnie z przyjętym harmonogramem zaprezentowanym inwestorom podczas debiutu spółki na NewConnect. Kluczowym procesem, nad którym obecnie się skupiamy są przygotowania do badań klinicznych w naszym flagowym projekcie PANURI. Badania planujemy rozpocząć w połowie 2023 r.” – dodał prezes.
Obecnie spółka pracuje nad testami dla 15 celów diagnostycznych, którymi są różne typy nowotworów, takie jak: rak prostaty, trzustki, nerki, jelita grubego, płuca, dróg żółciowych, wątroby, jajnika, trzonu macicy, żołądka, przełyku, piersi, białaczka, chłoniak, glejak. We flagowym projekcie PANURI (test na raka trzustki) przeprowadzony eksperyment medyczny wykazał bardzo wysoką czułość i swoistość testów na poziomie odpowiednio: 95,6% i 95,5%. Eksperyment przeprowadzony został przez niezależną firmę CRO (Contract Research Organization) oraz niezależne laboratorium diagnostyczne.
Urteste specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnej technologii do wykrywania chorób nowotworowych na wczesnych etapach rozwoju. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w październiku 2021 r.
Źródło: ISBnews