Strategia XTPL na lata 2023-2026 zakłada m.in. 10-krotny wzrost przychodów do 100 mln zł oraz 25-35% marży EBITDA w 2026 r., podała spółka. Moce produkcyjne w tym okresie mają osiągnąć potencjał generowania do 160 mln zł średniorocznie i obsłużenie kilku pełnych wdrożeń na przemysłową skalę.
W 2026 r. XTPL to – według strategii – „wiodący deep tech w Polsce dynamicznie skalujący swój biznes z matrycą procesów egzekwowaną przez najlepszych ekspertów”, podano w prezentacji.
„Strategia na lata 2023-2026 zakłada koncentrację na dwóch głównych obszarach działalności spółki:
1. Obszar rozwoju biznesu i sprzedaży, celem realizacji:
a. Przychodów ze sprzedaży produktów i usług do końca 2026 roku w wysokości 100 mln zł
b. Osiągnięcia pierwszych pełnych wdrożeń technologii XTPL na przemysłową skalę
c. Poszerzenia dotychczas eksplorowanych rynków o telekomunikację i biosensory
d. Dalszej rozbudowy sieci dystrybutorów i utworzenia stacjonarnych centr sprzedażowych na trzech istotnych technologicznie rynkach: USA, Taiwan, Korea Płd.
2. Obszar rozwoju operacyjnego i organizacji, celem realizacji:
a. Wzrostu zdolności produkcyjnych we wszystkich trzech liniach biznesowych
b. Kontynuacji prac B+R nad rozwojem istniejących produktów i nowych produktów, dla zachowania długoterminowej pozycji konkurencyjnej
c. Zbudowanie silnej marki jako wiarygodnego partnera poprzez doskonałość operacyjną, dopasowaną ofertę i celowane rynki
d. Zwiększonej aktywności w społecznościach elektroniki drukowanej 3D i przyciąganiu najlepszych talentów z Polski i zagranicy” – czytamy w komunikacie.
„10-krotny wzrost przychodów ze sprzedaży produktów i usług do 2026 oraz wysokomarżowy biznes dzięki przeskalowaniu trzech komplementarnych i niezależnych linii biznesowych oraz doskonałości operacyjnej” – czytamy w prezentacji strategii.
Główne rynku XTPL w 2022 r. to: półprzewodniki, wyświetlacze, płytki PCB, natomiast w 2026 r.: półprzewodniki, wyświetlacze, płytki PCB + telekomunikacja, biosensory, wymieniono w prezentacji.
„Cel strategiczny: Komercjalizacja platformowej technologii ultraprecyzyjnego drukowania nanomateriałów w obszarze zaawansowanej elektroniki” – czytamy dalej w prezentacji.
Pierwsze wdrożenie przemysłowe planowane jest na II poł. 2024 r., a na lata 2023-2026 – kolejne integracje modułów XTPL z przemysłem, podano także.
XTPL rozwija i komercjalizuje na światowym rynku addytywną technologię umożliwiającą ultraprecyzyjne drukowanie nanomateriałów. Opracowana w XTPL technologia znajduje zastosowanie w obszarach rosnącej branży elektroniki drukowanej m.in. półprzewodników, wyświetlaczy i zaawansowanych płytek PCB. Akcje spółki zadebiutowały na rynku głównym GPW w 2019 r.
Źródło: ISBnews