Liczba uczestników pracowniczych planów kapitałowych (PPK) przekroczyła 2,35 mln, a zgromadzone przez nich środki mają wartość 6,3 mld zł, poinformował wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Bartosz Marczuk.
„Liczba uczestników PPK przekroczyła dziś 2,35 mln, kwota zgromadzona w aktywach 6,3 mld zł. Sukcesywnie przybywa uczestników PPK – wiele osób przekonuje się, że to najbardziej opłacalny w PL sposób gromadzenia oszczędności” – napisał Marczuk na swoim profilu na Twitterze.
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) podała w czerwcu br., że liczba uczestników PPK gromadzących środki wzrosła do 1,78 mln na koniec marca 2021 r. Wartość aktywów netto funduszy zdefiniowanej daty wyniosła na koniec marca br. 3 942,54 mln zł.
Pracownicze plany kapitałowe to przeznaczony dla pracowników program długoterminowego oszczędzania. Gromadzone w PPK oszczędności mają pochodzić ze składek pracowników, pracodawców i dopłat od państwa.
Źródło: ISBnews















Super 🙂 mnie to nie dziwi, nie trzeba być geniuszem żeby zobaczyć jak wiele można zyskać w programie
Taa.. o ofe też tak mówili… pozyjemy zobaczymy..
OFE I PPK to zupełnie inne programy. Podstawowa roznica to gwarantowana w przypadku PPK ustawą prywatność gromadzonych pieniędzy 🙂 mozesz je wyplacic w kazdej chwili, nawet co miesiac jak sie uprzesz. PPK to w ogole nie program emerytalny a oszczednosciowy
Trzeba być bardzo naiwnym, żeby jeszcze w cokolwiek wierzyć aktualnemu rządowi
A jak dla mnie trzeba być naiwnym by nie korzystać i nie dbać o swoją przyszlosc. jest dobrowolność uczestniczenia w programie, nikt nikogo nie zmusza, srodki mozna wyplacic kiedy się chce. Nie kosztuje mnie to duzo a kwota się praktycznie dzięki wkladowi panstwa i pracodawcy dubluje