Obecny kurs złotego jest trochę za słaby, uważa minister finansów Tadeusz Kościński.
Na pytanie czy obecny kurs złotego jest optymalny, Kościński powiedział podczas śniadania prasowego: „Nie, jest troszeczkę za słaby”.
„On jeszcze będzie troszkę w dół, ale na krótko” – dodał.
Wcześniej w tym tygodniu w komunikacie po swoim posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej (RPP) napisała, że skala oczekiwanego ożywienia aktywności może być ograniczana m.in. przez „brak wyraźnego dostosowania kursu złotego do globalnego wstrząsu wywołanego pandemią”.
Źródło: ISBnews













