poniedziałek, 16 czerwca 2025
Inwestycje.pl
  • Giełda
  • Biznes
  • Gospodarka
  • Nieruchomości
  • Waluty
  • Gaming
  • Wideo
  • Konferencje
  • Więcej
    • PRAWO
    • STARTUPY
    • CROWDFUNDING
    • FINANSE OSOBISTE
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
Inwestycje.pl
  • Giełda
  • Biznes
  • Gospodarka
  • Nieruchomości
  • Waluty
  • Gaming
  • Wideo
  • Konferencje
  • Więcej
    • PRAWO
    • STARTUPY
    • CROWDFUNDING
    • FINANSE OSOBISTE
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
Inwestycje.pl
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
Strona Główna Konferencje

XVI Kongres RI Spółek Giełdowych SEG

Dodane przez Redakcja
15 maja 2025
w dziale Konferencje
0
XVI edycja Kongresu RI Spółek Giełdowych SEG
0
SHARES
Share on FacebookShare on Twitter

W dniach 3-4 czerwca 2025 roku w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XVI edycja Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG. Jest to kolejne cyklicznie planowane wydarzenie, organizowane w ramach misji edukacyjnej SEG, podczas którego będzie można wymienić się doświadczeniami dotyczącymi pracy dyrektorów IR spółek giełdowych oraz zdobyć wiedzę pomocną w budowaniu relacji z inwestorami i mediami w spółce. Portal inwestycje.pl jest patronem medialnym wydarzenia. Zachęcamy do udziału!

Pierwszy dzień Kongresu wypełnią trzy bloki dyskusyjne dot. regulacji, narzędzi IR i, relacji z różnymi grupami odbiorców. Podzielone będą one na kilka mniejszych rozmów eksperckich. Podczas pierwszej z nich, zatytułowanej „Nowe rozporządzenie o obowiązkach informacyjnych” będzie mowa o harmonogramie prac, najważniejszych zmianach oraz możliwościach wpływu na treść rozporządzenia.

Druga dyskusja będzie dotyczyć zmian w MAR. Uczestnicy dowiedzą się m.in. raportowaniu w przypadku procesu rozciągniętego w czasie oraz o opóźnianiu publikacji informacji poufnej.

Kolejna debata zostanie poświęcona emisjom bezprospektowym. W tej części będzie mowa o tym, czym jest ścieżka emisji bez konieczności sporządzania i akceptacji prospektu, o zakresie informacji niezbędnych dla inwestorów oraz wadach i zaletach emisji bezprospektowych.

Następna dyskusja panelowa poświęcona będzie pakietowi Omnibus, a w szczególności: najważniejszym zmianom, konsekwencjom dla spółek 1000+ oraz konsekwencjom dla spółek zwolnionych z raportowania.

Po krótkiej przerwie rozpocznie się panel dotyczący komunikacji w kontekście budowanie płynności, czyli jak przyciągnąć inwestorów i analityków. W trakcie tej dyskusji będzie mowa o budowaniu zaufania i utrzymaniu stałego zainteresowania spółką, edukacji interesariuszy i transparentności komunikacji oraz praktycznych i niedocenianych narzędziach.

Zaufanie to fundament obecności spółki na rynku kapitałowym i realna wartość – buduje się je latami, a jego utrzymanie wymaga konsekwencji, otwartości i transparentności. Inwestorzy muszą wiedzieć, kiedy i czego mogą się spodziewać od spółki oraz być w wyczerpujący sposób informowani o kluczowych dla niej zdarzeniach. W świecie, gdzie tradycyjne kanały komunikacji są wypierane przez nowe formy przekazu – krótkie formaty wideo czy społeczności online – pojawia się pokusa, aby ciężar komunikacji przesuwał się w ich stronę. Rozmowy z inwestorami wskazują jednak, że niezmiennie rzetelne przedstawienie biznesu na bezpośrednich spotkaniach wzmacniane np. przez wywiad w renomowanym medium jest dla nich podstawą do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Innowacyjne narzędzia relacji inwestorskich powinny być więc wprowadzane nie jako alternatywa do sprawdzonych działań, a raczej jako ich uzupełnienie i sposób na nawiązanie pierwszego kontaktu z nowymi inwestorami

mówi Jakub Rutkowski, Partner, TAILORS Group

Kolejną kwestią, nad którą pochylą się eksperci, będzie zwiększanie płynności spółki. Przybliżone zostaną tematy: wpływ płynności na wycenę spółki; dostępność analiz a decyzje inwestorów indywidualnych; program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 5.0.

Następnie omówiona zostanie tematyka komunikacji z emitentami na potrzeby usług świadczonych przez KDPW. Eksperci opowiedzą o wymianie informacji pomiędzy emitentami a KDPW, usługach świadczonych na rzecz emitentów, obsłudze zdarzeń korporacyjnych (WZ, zobowiązania emitentów) oraz identyfikacji akcjonariuszy.

Emitenci są jedną z kluczowych grup klientów Krajowego Depozytu. Jeśli spojrzeć na liczby, to uczestnikami KDPW w typie emitent jest prawie 3 tysiące podmiotów. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat liczba ta zwiększyła się ponad trzykrotnie. KDPW zapewnia spółkom giełdowym nie tylko rejestrację papierów wartościowych, ale także sprawną obsługę zdarzeń korporacyjnych i operacji na papierach wartościowych, jak wypłata dywidendy, wykup obligacji, czy podział lub łączenie akcji. Usługi Krajowego Depozytu dla emitentów to także sporządzenie i udostępnienie wykazu osób uprawnionych do uczestnictwa w walnym zgromadzeniu, identyfikacja akcjonariuszy, czy nadawanie kodów LEI. Zakres usług, jaki oferuje emitentom KDPW zmieniał się na przestrzeni lat i nadal ewoluuje. Ma to związek zarówno ze zmieniającymi się przepisami – krajowymi i europejskimi – jak i poziomem rozwoju rynku kapitałowego w Polsce

mówi Maciej Trybuchowski, Prezes KDPW i KDPW_CCP

Kolejna sesja dotyczyć będzie relacji inwestorskich na rynkach rozwiniętych, począwszy od inwestorów akcyjnych (zarządzanie oczekiwaniami i konsensusem, wiarygodność, jasny przekaz, investment case, dywidendy vs odkup akcji), poprzez pozostałych interesariuszy (inwestorzy fixed income, agencje ratingowe, analitycy sell-side, proxy advisors), na determinantach kursu akcji w okolicach dnia prezentacji rezultatów kończąc.

Po kolejnej przerwie rozpocznie się ostatnia dyskusja panelowa dot. relacji z różnymi grupami odbiorców. Eksperci przedstawią odniosą się do takich grup, jak: inwestorzy indywidualni, inwestorzy instytucjonalni, inwestorzy odpowiedzialni, media.

W przypadku dużej grupy kapitałowej jaką jest PGE, mającej szerokie spektrum odbiorców, nie tylko krajowych ale i zagranicznych, podstawą jest profesjonalna i konsekwentnie realizowana i transparentna polityka informacyjna. Prowadzona ona musi być w ścisłej współpracy zarówno z obszarem komunikacji korporacyjnej, jak również kontrolingu i sprawozdawczości. Tylko poprzez spójność i czytelność materiałów inwestorskich, sprawozdań oraz komunikacji medialnej jesteśmy w stanie efektywnie minimalizować lukę informacyjną pomiędzy spółką a rynkiem kapitałowym. Fundamentem przy tym jest powtarzalność, na niezmiennie wysokim poziomie, a nie działania ad hoc

mówi Filip Osadczuk, Dyrektor Departamentu Relacji Inwestorskich i ESG, PGE Polska Grupa Energetyczna

Program drugiego dnia Kongresu to praktyczne warsztaty dotyczące między innymi zagadnień takich, jak:

  • Praktyczne i niedoceniane narzędzia wspierające komunikację
  • Trudne informacje poufne
  • Nieodpłatne analizy spółek giełdowych
  • Nowe zasady przeprowadzania ofert publicznych

Dwudniowe spotkanie zamknie dyskusja panelowa pt. „Zmiany w otoczeniu regulacyjnym i rynkowym”, podczas której omówione zostaną: zakres i harmonogram działań deregulacyjnych, nadchodzące regulacje, najważniejsze czynniki wpływające na rynek.

W ostatnich miesiącach mamy do czynienia z ofensywą deregulacyjną – zarówno na poziomie krajowym, jak i unijnym. Po 9 latach dokręcania śruby regulatorzy nareszcie dali się przekonać, że nie tędy droga. Że rynek kapitałowy potrzebuje ryzyka, bo bez niego nie może być zysku. Jako SEG oczywiście aktywnie w tych działaniach uczestniczymy, część z nich nawet zainicjowaliśmy, w związku z czym czujemy się kompetentni, aby na te tematy dyskutować. Dlatego podczas XVI Kongresu Relacji Inwestorskich zajmiemy się takimi kwestiami jak możliwość dokonywania emisji akcji bez konieczności sporządzania i akceptacji prospektu emisyjnego, ułatwień w zakresie identyfikacji i publikacji informacji poufnej oraz o pracach nad odchudzaniem rozporządzenia o obowiązkach informacyjnych

mówi dr Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych

Główną ideą Kongresu RI jest integracja przedstawicieli działów IR spółek giełdowych oraz omówienie trendów i wyzwań dotyczących relacji inwestorskich. Organizatorem Kongresu jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Partnerami wydarzenia są: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych jako Partnerzy Instytucjonalni, Tailors Group jako Partner, Unicomp-WZA jako Partner Technologiczny. Szczegółowe informacje dotyczące XVI Kongresu RI Spółek Giełdowych SEG są dostępne na stronie.

Źródło: SEG

Poprzedni post

Arctic Paper planuje capex na 270 mln zł w 2025

Następny post

PZU miał 1,76 mld zł zysku netto, 22,4% aROE w I kw. 2025

Konferencja WallStreet 29

Konferencja WallStreet 29 za nami – rekordowa edycja przeszła do historii

Konferencja WallStreet 29

Konferencja WallStreet 29 – wielkie spotkanie inwestorów i przedsiębiorców

Zespół studentów z Akademii Leona Koźmińskiego

Studenci z Polski zwycięzcami globalnego finału CFA Institute Research Challenge 2025 w Chicago

US-CEE Connection Weekend

Trzecia edycja US-CEE Connection Weekend już w czerwcu

XVII Europejski Kongres Gospodarczy

Europa szuka kierunku. W sercu zmian zdiagnozowano wyzwania naszych czasów – za nami XVII Europejski Kongres Gospodarczy

Europejski Kongres Gospodarczy

XVII Europejski Kongres Gospodarczy istotnym głosem w ramach polskiej prezydencji

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

okazje, promocje, zniżki, kody

Nie szukaj okazji – one już na Ciebie czekają

praca

Medinice uzyskało patent w Korei Płd. na krioaplikator w ramach systemu CoolCryo

wodor

Polenergia ma decyzję o dofinansowaniu projektu wodorowego H2Silesia kwotą 618,32 mln zł

biznes

Wedbush Financial Services objęła znaczący pakiet udziałów mniejszościowych w Trigon

UE

KE zgodziła się na przedłużenie realizacji KPO do końca 2026

Gaz

Inflacja będzie spadała dalej m.in. dzięki obniżonym taryfom na gaz

biznes

Radosław Solan został powołany na członka zarządu Skarbiec TFI

WIG

Indeks WIG20 spadł o 1,73% na zamknięciu w piątek

PKP PLK

PKP PLK prowadzą w ramach KPO 41 przedsięwzięć o wartości ponad 11 mld zł

Gaz-System

Gaz-System tymczasowo zwiększył możliwości eksportu gazu na Ukrainę

Twitter LinkedIn

Inwestycje.pl to portal, w którym znajdziesz aktualne wiadomości z kraju, bieżące informacje ze spółek, komentarze, analizy i opinie.

ADRES:

INWESTYCJE.PL SP. Z O.O.
Ul. Łąkowa 3/5,
90-562 Łódź

NIP: 7252307078
REGON: 388224470
KRS: 0000885306

KONTAKT:

Ogólny: biuro@inwestycje.pl
Redakcja: redakcja@inwestycje.pl
Współpraca: reklama@inwestycje.pl

©2022 Inwestycje.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.

Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Giełda
  • Biznes
  • Gospodarka
  • Nieruchomości
  • Waluty
  • Gaming
  • Wideo
  • Konferencje
  • Więcej
    • PRAWO
    • STARTUPY
    • CROWDFUNDING
    • FINANSE OSOBISTE

©2022 Inwestycje.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Giełda
  • Biznes
  • Gospodarka
  • Nieruchomości
  • Waluty
  • Gaming
  • Wideo
  • Konferencje
  • Więcej
    • PRAWO
    • STARTUPY
    • CROWDFUNDING
    • FINANSE OSOBISTE

©2022 Inwestycje.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.