Globalworth w ciągu sześciu miesięcy 2023 roku zawarł w Polsce 93 transakcje najmu o łącznej powierzchni blisko 48 000 m2, podała spółka. Ten wynik to efekt finalizacji nowych umów biurowych i usługowo-handlowych, przedłużenia istniejących kontraktów i zwiększenia powierzchni przez najemców.
Wśród 93 umów podpisanych w I półroczu br. na polskim rynku 40 kontraktów – na ponad 18 000 m2 – dotyczy nowych najmów oraz zwiększenia wynajmowanej powierzchni przez dotychczasowych najemców obecnych w budynkach Globalworth, podano.
„Rozbudowane portfolio Globalworth w Polsce składające się z 22 nieruchomości w najlepszych lokalizacjach w Warszawie i w pięciu największych miastach regionalnych sprawia, że jesteśmy w stanie przedstawić klientom unikalną ofertę dopasowaną do ich potrzeb, specyfiki branży czy skali działalności. Wyróżnikiem są nie tylko różnorodne warianty dostępnych powierzchni, ale również długofalowe wsparcie właścicielskie i cały wachlarz dodatkowych usług realizowanych przez nasze zespoły, jak m.in. projektowanie i realizacja fit-outów oferowana przez dział Workplaces. Bardzo dobry leasingowy wynik za I półrocze, w tym przedłużenia umów i ekspansje, to wyraz docenienia przez najemców naszych nieustannych inwestycji w przebudowy i modernizacje istniejących budynków, a także realizowanych obecnie działań związanych z zagadnieniami ESG czy rozwijaniu nowych technologii za sprawą wdrażanej w naszych budynkach Globalworth App” – powiedział managing director – Real Estate Operations Poland w Globalworth Poland Artur Apostoł, cytowany w komunikacie.
Wśród firm, które w pierwszych sześciu miesiącach tego roku zdecydowały się na kontynuację współpracy z Globalworth w Polsce, znalazły się m.in. Vonage (1 000 m2) we wrocławskim Retro Office House oraz BNI (3 300 m2) w Warsaw Trade Tower. Z kolei z nowych najmów warto wymienić umowy m.in. z firmą doradczą Olesiński i Wspólnicy (2 200 m2) we wrocławskiej Renomie czy LeverX Group (3 200 m2) i Zagrywki (1 300 m2) w Retro Office House.
Globalworth jest giełdową spółką nieruchomościową działającą w Europie Środkowo-Wschodniej, notowaną na alternatywnym rynku inwestycyjnym (AIM) – submarkecie głównego rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Londynie.
Źródło: ISBnews