Pekabex rozpoczął działalność w Częstochowie, podała spółka. Pierwszą inwestycją będzie budowa osiedla apartamentów o łącznej powierzchni około 14,5 tys. m2. Grupa wybuduje też w Częstochowie dwie hale przemysłowe w technologii nowoczesnej prefabrykacji dla firm R.Polański oraz Granulat.
Niedawno Pekabex Development otrzymał pozwolenie na budowę inwestycji mieszkaniowej w Częstochowie – budynku wielorodzinnego przy ulicy Katedralnej, gdzie w ramach I etapu powstanie 177 mieszkań o wielkości od 25 do 115 m2 wraz z usługami w części parterowej. Budowa rozpocznie się najprawdopodobniej w połowie bieżącego roku, a oddanie do użytku I etapu planowane jest w przyszłym roku, podano.
Pekabex wybuduje też w Częstochowie dwie hale przemysłowe obie w technologii nowoczesnej prefabrykacji – pierwszą dla firmy R.Polański. W 2017 roku powstał pierwszy etap inwestycji – obiekt o powierzchni 2 000 m2, a obecnie nastąpi dalsza rozbudowa zakładu przy ul. Wały Dwernickiego 267/271. W ramach współpracy z firmą Granulat wybudowany zostanie obiekt produkcyjny z halą magazynową o powierzchni ok. 1 800m2 przy ul. Legionów 132.
Firma Pekabex przy obu inwestycjach odpowiada za następujące obszary: projektowanie, produkcja nowoczesnych prefabrykowanych elementów konstrukcyjnych oraz ich dostawa z montażem, podkreślono.
„Jako przedsiębiorstwo działające prężnie na rynku krajowym zauważamy ciągłe zapotrzebowanie na nasze produkty i usługi ze strony inwestorów z północnej części województwa śląskiego. Firmy działające w Częstochowie i okolicach korzystają na właśnie powstałym bardzo dobrym połączeniu autostradowym z resztą naszego kraju. Zarówno Polbut, jak i Granulat są przykładem przedsiębiorstw, które zwiększają swoje obroty, zdolności produkcyjne oraz rozwijają się i korzystają na obecnej koniunkturze w swojej branży” – powiedział kierownik sprzedaży w Grupie Pekabex Radosław Antoszewski, cytowany w komunikacie.
Grupa Pekabex jest czołowym wytwórcą konstrukcji prefabrykowanych w Polsce. Posiada fabryki w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie oraz Bielsko-Białej. W kraju głównie realizuje kontrakty z zakresu budownictwa wielkokubaturowego (np. hale produkcyjne, magazyny, obiekty handlowe, dworce, parkingi i biurowce) i inżynieryjnego (np. mosty, tunele). Eksport dotyczy głównie modułowego budownictwa mieszkaniowego kierowanego przede wszystkim do krajów skandynawskich. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2015 r. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 952,33 mln zł w 2020 r.
Źródło: ISBnews