Jesteś w: Strona główna » Giełda » FORTE
Kurs bieżący 69,50
RSS

FORTE

FABRYKI MEBLI FORTE SA [FTE] Kod ISIN: PLFORTE00012
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
70,99 69,50 70,99 69,50 -1.88% ↓ 3523 248538 17.08.2017
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Analizy i rekomendacje

  FORTE

Sprawdź kontrahenta

Verdict
ZNAJDŹ FIRMĘ » ZAMÓW RAPORT » ODBIERZ E-MAIL

Dostawcą usługi jest VERDICT

Wyszukaj interesującą Cię firmę i zamów pełny raport, który zawiera aktualne, najważniejsze informacje finansowe potrzebne do podjęcia słusznej decyzji przed rozpoczęciem współpracy z kontrahentem, biurem podróży, deweloperem, sklepem internetowym, nowym pracodawcą itp. Raport pozwala także na sprawdzenie Twojej konkurencji.

Opis spółki

  

Fabryki Mebli FORTE od początku swojej działalności, tj. od roku 1992 zajmują czołowe miejsce w gronie producentów mebli w Polsce. Firma, notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 1996 roku. Jest filarem Grupy Kapitałowej FORTE, która liczy obecnie dwanaście spółek o profilu handlowym i produkcyjnym (w Polsce i za granicą). Prowadząc swoją działalność Grupa FORTE ukierunkowana jest na eksport, który stanowi ponad 60% sprzedaży ogółem. Baza produkcyjna grupy to pięć fabryk w Polsce (Ostrów Mazowiecka, Suwałki, Białystok, Hajnówka i Przemyśl), jeden na Ukrainie prowadzony przez spółkę zależną FORTE Ukraina z siedzibą w Artiomowsku oraz jeden w Rosji, prowadzony przez spółkę zależną FORTE RUS z siedzibą we Władimirze. W roku 2005 r. Grupa FORTE zanotowała 405 mln zł przychodów ze sprzedaży i 17 mln zł zysku netto.

Grupa FORTE od lat znajduje się w ścisłej czołówce producentów mebli w Polsce. Powstanie Grupy FORTE, a tym samym skonsolidowanie działań wszystkich podmiotów wchodzących w jej skład, pozwoliło na zbudowanie pozycji lidera branży meblarskiej w Polsce i na wielu rynkach zagranicznych. Firma od lat znajduje się na listach rankingowych 500 największych polskich przedsiębiorstw. W rankingu Listy 500 opublikowanym przez tygodnik „Polityka” 22 kwietnia br, Grupa FORTE znalazła się w gronie największych polskich eksporterów, plasując się na 100 miejscu.

Grupa FORTE będąc członkiem Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli, bierze czynny udział w rozwoju tej branży w Polsce i za granicą.

Grupa FORTE ze swoimi produktami dociera do mieszkańców ponad 30 krajów. Największymi rynkami sprzedaży są kraje Europy Zachodniej. Bardzo ważne miejsce w strategii handlowej FORTE zajmują rynki Europy Wschodniej oraz Europy Południowej. Nowymi rynkami, na których FORTE rozpoczęło działalność handlową w roku 2005 to rynek brytyjski, irlandzki, francuski, hiszpański i portugalski.

Dynamiczny rozwój Grupy FORTE jest możliwy dzięki ciągłym inwestycjom.

Najważniejszą inwestycją kapitałową Grupy FORTE w roku 2005 był zakup i uruchomienie fabryki w Rosji. Wartość całej inwestycji to 8,2 mln euro. Fabryka ukierunkowana jest na produkcję mebli mieszkaniowych i biurowych.

Kolejną inwestycją w 2005 r. było uruchomienie nowej hali produkcyjnej w fabryce w Hajnówce. Nakłady inwestycyjne związane z wybudowaniem hali i zamontowaniem w niej linii produkcyjnych to ok. 30 mln zł. Zamontowana lakiernia należy do jednej z najnowocześniejszych w całej Europie. Nowa technologia opiera się na proekologicznych lakierach wodnych, które gwarantują najwyższą jakość wyrobów.

FORTE cały czas inwestuje w informatykę, w nowoczesne systemy wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwem, które zapewniają płynną komunikację wewnętrzną i zewnętrzną. Nowe możliwości dało Grupie FORTE wdrożenie systemu SAP R/3. Daje on możliwość efektywnego planowania produkcji i kontroli kosztów, co pozwala firmie na zwiększenie konkurencyjności na rynku.

Procesy projektowania, produkcji, sprzedaży wyrobów oraz obsługi Klientów są realizowane według ustawicznie doskonalonych procedur Systemu Zarządzania Jakością. Potwierdzeniem zgodności Systemu z wymaganiami normy ISO 9001 jest certyfikat TUV CERT-u przyznany i utrzymywany od 1997 roku.

 

podstrony