Jesteś w: Strona główna » Giełda » FORTE
Kurs bieżący 22,75
RSS

FORTE

FABRYKI MEBLI FORTE SA [FTE] Kod ISIN: PLFORTE00012
Kurs PLN Zmiana % dzienna Obrót Czas ost. zmiany
Otw. Min. Max. Ost. szt. PLN
22,45 22,45 22,85 22,75 +1.11% ↓ 5059 115 28.12.2018
Historyczny kurs zamknięcia
Tryb
Typ wykresu
Porównaj instrument z:
1 2 3 4

Analizy i rekomendacje

  FORTE

Opis spółki

  

Fabryki Mebli FORTE od początku swojej działalności, tj. od roku 1992 zajmują czołowe miejsce w gronie producentów mebli w Polsce. Firma, notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 1996 roku. Jest filarem Grupy Kapitałowej FORTE, która liczy obecnie dwanaście spółek o profilu handlowym i produkcyjnym (w Polsce i za granicą). Prowadząc swoją działalność Grupa FORTE ukierunkowana jest na eksport, który stanowi ponad 60% sprzedaży ogółem. Baza produkcyjna grupy to pięć fabryk w Polsce (Ostrów Mazowiecka, Suwałki, Białystok, Hajnówka i Przemyśl), jeden na Ukrainie prowadzony przez spółkę zależną FORTE Ukraina z siedzibą w Artiomowsku oraz jeden w Rosji, prowadzony przez spółkę zależną FORTE RUS z siedzibą we Władimirze. W roku 2005 r. Grupa FORTE zanotowała 405 mln zł przychodów ze sprzedaży i 17 mln zł zysku netto.

Grupa FORTE od lat znajduje się w ścisłej czołówce producentów mebli w Polsce. Powstanie Grupy FORTE, a tym samym skonsolidowanie działań wszystkich podmiotów wchodzących w jej skład, pozwoliło na zbudowanie pozycji lidera branży meblarskiej w Polsce i na wielu rynkach zagranicznych. Firma od lat znajduje się na listach rankingowych 500 największych polskich przedsiębiorstw. W rankingu Listy 500 opublikowanym przez tygodnik „Polityka” 22 kwietnia br, Grupa FORTE znalazła się w gronie największych polskich eksporterów, plasując się na 100 miejscu.

Grupa FORTE będąc członkiem Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli, bierze czynny udział w rozwoju tej branży w Polsce i za granicą.

Grupa FORTE ze swoimi produktami dociera do mieszkańców ponad 30 krajów. Największymi rynkami sprzedaży są kraje Europy Zachodniej. Bardzo ważne miejsce w strategii handlowej FORTE zajmują rynki Europy Wschodniej oraz Europy Południowej. Nowymi rynkami, na których FORTE rozpoczęło działalność handlową w roku 2005 to rynek brytyjski, irlandzki, francuski, hiszpański i portugalski.

Dynamiczny rozwój Grupy FORTE jest możliwy dzięki ciągłym inwestycjom.

Najważniejszą inwestycją kapitałową Grupy FORTE w roku 2005 był zakup i uruchomienie fabryki w Rosji. Wartość całej inwestycji to 8,2 mln euro. Fabryka ukierunkowana jest na produkcję mebli mieszkaniowych i biurowych.

Kolejną inwestycją w 2005 r. było uruchomienie nowej hali produkcyjnej w fabryce w Hajnówce. Nakłady inwestycyjne związane z wybudowaniem hali i zamontowaniem w niej linii produkcyjnych to ok. 30 mln zł. Zamontowana lakiernia należy do jednej z najnowocześniejszych w całej Europie. Nowa technologia opiera się na proekologicznych lakierach wodnych, które gwarantują najwyższą jakość wyrobów.

FORTE cały czas inwestuje w informatykę, w nowoczesne systemy wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwem, które zapewniają płynną komunikację wewnętrzną i zewnętrzną. Nowe możliwości dało Grupie FORTE wdrożenie systemu SAP R/3. Daje on możliwość efektywnego planowania produkcji i kontroli kosztów, co pozwala firmie na zwiększenie konkurencyjności na rynku.

Procesy projektowania, produkcji, sprzedaży wyrobów oraz obsługi Klientów są realizowane według ustawicznie doskonalonych procedur Systemu Zarządzania Jakością. Potwierdzeniem zgodności Systemu z wymaganiami normy ISO 9001 jest certyfikat TUV CERT-u przyznany i utrzymywany od 1997 roku.

 

podstrony