Citi Handlowy planuje całkowite przejście na odnawialne źródła energii i dostosowanie do nowych wymogów ekologicznych siedziby przy ul. Senatorskiej, co pozwoli osiągnąć neutralność klimatyczną we własnej działalności do 2030 roku, podał bank.
„Cel, który sobie stawiamy jest ambitny, ale postrzegamy go jako najważniejszą inwestycję we wspólną przyszłość. Realizacja takiego zobowiązania znacząco wpłynie na ograniczenie naszego śladu środowiskowego. To silna motywacja do tego, by realizować jak najwięcej inicjatyw na rzecz transformacji naszej działalności na niskoemisyjną” p powiedziała prezes banku Elżbieta Czetwertyńska, cytowana w komunikacie.
Bank przypomniał, że w zeszłym roku osiągnął założony w strategii na 2024 rok cel redukcji własnego śladu węglowego o 50% (względem 2019 roku) i zużycia energii o 40% (względem 2012 roku). Teraz rozszerza cele z zakresu zeroemisyjnej działalności. Do 2030 roku Citi Handlowy chce osiągnąć neutralność klimatyczną (w zakresie 1 i 2 zgodnie z GHG Protocol) dzięki korzystaniu w 100% z energii pochodzącej z odnawialnych źródeł i zwiększeniu efektywności energetycznej budynków.
W przyszłym roku zakończy się również przebudowa głównej siedziby banku przy ul. Senatorskiej. Dzięki modernizacji odbudowana po wojnie historyczna siedziba ratusza Warszawy podwyższy ocenę certyfikacji BREEAM. Funkcje inteligentnego budynku pozwolą na oszczędności w zużyciu energii elektrycznej, podano.
Cele Citi Handlowy w zakresie ESG wpisują się w globalny cel grupy Citi osiągnięcia zerowych emisji netto do 2050 roku, wskazano również.
Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie – najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r. Aktywa razem banku wyniosły 69,8 mld zł na koniec 2022 r.
Źródło: ISBnews