Bank Pekao udostępnił firmom z sektora MŚP możliwość wnioskowania o limit przedrozliczeniowy poprzez platformę online, podał bank. Limit daje możliwość szybkiego zawarcia transakcji zabezpieczających ryzyka walutowe bieżącej działalności gospodarczej firmy do 6 miesięcy.
„Rozszerzenie oferty odpowiada na potrzeby klientów MŚP, którzy potrzebują szybkiej decyzji i udostępnienia przez Bank Pekao możliwości zawierania transakcji zabezpieczających ryzyko kursowe. Proces wnioskowania odbywa się w większości online, przez co nie angażuje wiele czasu po stronie klienta, a w dopełnieniu niezbędnych formalności pomaga na każdym etapie regionalny menedżer ds. rynków finansowych. Rynek walutowy zmienia się dynamicznie, więc możliwość szybkiego podjęcia decyzji o zabezpieczeniu ryzyka walutowego może mieć realne przełożenie na wyniki finansowe firmy realizującej wymianę walutową” – powiedział dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju Bankowości Przedsiębiorstw w Banku Pekao Arkadiusz Drzał, cytowany w komunikacie.
Propozycja wnioskowania online o limit kierowana jest do nowych i obecnych klientów banku, którzy prowadzą firmę dłużej niż 24 miesiące, rozliczają się na pełnej księgowości i działają w formie spółki prawa handlowego. Jeżeli klient spełnia te warunki i w jego działalności biznesowej występuje wymiana walutowa, to może ubiegać się zdalnie o roczny limit (z możliwością przedłużenia). Klient z przyznanym limitem może do jego wysokości szybko zawierać transakcje zabezpieczające ryzyko kursowe z okresem do 6 miesięcy bez konieczności blokady środków pieniężnych.
Proces jest dostępny całą dobę i składa się z kilku prostych kroków, w ramach których klient uzupełnia podstawowe informacje o firmie, dane finansowe oraz elektronicznie podpisuje wniosek. Po kilku minutach od rozpoczęcia procesu otrzymuje wstępną symulację z maksymalną kwotą limitu. Po szybkiej weryfikacji dodatkowych informacji, bank wydaje decyzję kredytową, podano.
Bank Pekao jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie; wchodzi w skład indeksu WIG20. Aktywa razem banku wyniosły 305,72 mld zł na koniec 2023 r.
Źródło: ISBnews