Bank Pocztowy zdecydował o rozszerzeniu dotychczasowej współpracy z firmą Mastercard. Od teraz nowi klienci otrzymywać będą karty płatnicze wydane wyłącznie w ramach organizacji płatniczej Mastercard, podał bank.
Karty płatnicze i kredytowe dotychczasowych klientów, w tym klientów posiadających konta firmowe, będą od sierpnia br. wymieniane na karty Mastercard, podano.
„Z biznesowego punktu widzenia, współpraca z jedną organizacją płatniczą oznacza dla Banku Pocztowego znaczące oszczędności. To jedno z wielu działań, które bank podejmuje dążąc do powrotu na ścieżkę trwałej rentowności” – powiedział p.o. prezesa Banku Pocztowego Jakub Słupiński, cytowany w komunikacie.
Decyzja o wydawaniu kart wyłącznie jednej organizacji kartowej ma na celu wzrost konkurencyjności i wartości oferty banku dla obecnych i przyszłych klientów, podkreślono.
„Współpraca z firmą Mastercard jest bardzo efektywna i przynosi wymierne korzyści naszym klientom. Nasz bank oferuje systemy płatności mobilnych, aplikację mobilną i jest liderem konsorcjum obsługującego terminale płatnicze Poczty Polskiej. To sprawia, że widzimy stały wzrost zainteresowania płatnościami bezgotówkowymi” – powiedział członek zarządu Banku Pocztowego odpowiedzialny za obszar biznesu i IT Marcin Ledworowski.
Według danych na koniec I kw. br., klienci Banku Pocztowego korzystali z ok. 300 tysięcy kart debetowych. Systematycznie wzrasta również liczba klientów, którzy podpinają swoje karty pod płatności mobilne, takie jak Google Pay, Apple Pay czy Garmin Pay, podano także.
„Bardzo się cieszymy na możliwość zacieśnienia naszej współpracy z Bankiem Pocztowym. To dowód wzajemnego zaufania, zbudowanego na doświadczeniu wieloletniego partnerstwa na różnych płaszczyznach. Oparte na technologii Mastercard innowacyjne rozwiązania pozwalają klientom banku płacić zbliżeniowo kartą bądź dowolnym urządzeniem mobilnym w sposób szybki, wygodny i bezpieczny” – podsumował dyrektor generalny na Polskę, Czechy i Słowację w Mastercard Europe Bartosz Ciołkowski.
Bank Pocztowy świadczy usługi finansowe w urzędach pocztowych i własnych oddziałach w całym kraju. Powstał w 1990 roku w Bydgoszczy.
Źródło: ISBnews