Polska Grupa Górnicza (PGG) zakłada utrzymanie poziomu produkcji oraz inwestycji i robót przygotowawczych w planie na III kw. br., podała spółka. Grupa szacuje, że łączny efekt działań oszczędnościowych oraz wykorzystania instrumentów tarczy antykryzysowej wyniesie około 312 mln zł.
„Na spotkaniu roboczym 30.06 #PGG przedstawiła stronie społecznej plan operacyjny na trzeci kwartał 2020 r., który zakłada m. in. zachowanie pięciodniowego tygodnia pracy, utrzymanie poziomu produkcji oraz inwestycji i robót przygotowawczych” – czytamy na profilu PGG na Twitterze.
Zarząd PGG skierował wnioski o wykorzystanie instrumentów dostępnych w ramach Tarczy Antykryzysowej, m.in odroczenie terminu płatności ZUS, PIT, dofinansowanie z FGŚP. Grupa przewiduje skorzystanie z finansowania płynnościowego i preferencyjnego na podstawie wniosków złożonych w Polskim Funduszu Rozwoju.
„Szacuje się, że efekt łączny działań oszczędnościowych w #PGG oraz wykorzystania instrumentów tarczy antykryzysowej wyniesie około 312 mln zł. Spółka złożyła już wszelkie wymagane wnioski i oczekuje na zasilenie finansowe z programów wsparcia” – czytamy dalej.
Polska Grupa Górnicza jako spółka celowa powstała w celu przejęcia majątku i zobowiązań Kompanii Węglowej. 1 kwietnia 2017 r. została podpisana umowa sprzedaży na rzecz PGG Sp. o.o. przedsiębiorstwa KHW S.A., w skład którego wchodzą Kopalnia Węgla Kamiennego „Mysłowice-Wesoła”, Kopalnia Węgla Kamiennego „Murcki-Staszic”, Kopalnia Węgla Kamiennego „Wujek” oraz Kopalnia Węgla Kamiennego „Wieczorek”, a także udziały w Śląskim Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. w Katowicach. 29 grudnia 2017 r. PGG sp. z o.o. przekształciła się w spółkę akcyjną.
Źródło: ISBnews