Prawomocny wyrok sądu zakończył postępowanie sanacyjne Komputronika, podała spółka.
„Od samego początku byliśmy zdeterminowani do tego, żeby jak najszybciej przeprowadzić proces restrukturyzacji i zapewnić stabilny rozwój naszej firmie. Chciałbym podziękować naszym partnerom, pracownikom i klientom za wsparcie jakie nam okazali w tym czasie. Jestem przekonany, że pomimo wielu trudności udało nam się poprawić wiele procesów oraz wzmocnić naszą pozycję na rynku, o czym najlepiej świadczą generowane zyski w ostatnich kwartałach” – powiedział prezes Wojciech Buczkowski, cytowany w komunikacie.
Na początku listopada 2022 r. proces restrukturyzacyjny zakończył Komputronik Biznes, który jest powiązany kapitałowo z Komputronik S.A. Prawomocny wyrok Sądu dla Komputronik S.A. oznacza, że obie spółki należące do Grupy Komputronik zakończyły swoją restrukturyzację.
Spółka przypomina, że rozpoczęła proces sanacji w marcu 2020 r. Dzięki temu mogła zrestrukturyzować swoje zobowiązania i „przetrwać skutki decyzji organów administracji państwowej”. Bezpośrednią przyczyną postępowania sanacyjnego grupy była negatywna decyzja Urzędu Celno-Skarbowego dotycząca Komputronik S.A., która w opinii zarządu grupy oraz opinii niezależnych ekspertów była rażąco bezpodstawna i zawierała wiele błędów formalnych.
„Jestem przekonany, że prawomocny wyrok Sądu wzmocni naszą wiarygodność w oczach naszych partnerów. To dla nas bardzo ważne, ponieważ dzięki temu będziemy mogli starać się o lepsze warunki finansowania naszej działalności, co przełoży się na jeszcze lepszą ofertę dla klientów. Oczywiście od teraz, zgodnie z przyjętym przez wierzycieli i zaakceptowanym przez Sąd harmonogramem, będziemy realizować spłatę naszych wierzytelności” – dodał prezes.
Spółka podkreśla, że dzięki stabilnej sytuacji finansowej konsekwentnie realizuje swoją strategię rozwoju.
„Już kilka tygodni temu sektor finansowy i ubezpieczeniowy dostrzegł poprawiającą się kondycję firmę, co pozwoliło na uruchomienie dodatkowych narzędzi finansowania sprzedaży. Również dostawcy zwiększają limity kredytu kupieckiego – wraz ze zwiększająca się skalą działalności handlowej Grupy Komputronik. Grupa Komputronik w dalszym ciągu pracuje nad rozwojem swojej oferty usług oraz poszerzeniem dostępności produktów w swojej ofercie, które pozwolą jej zwiększyć skalę działania i w przyszłości generować jeszcze większe zyski” – zakończono w informacji.
Komputronik to dystrybutor sprzętu IT. Posiada sklep internetowy oraz sieć sklepów stacjonarnych w całym kraju. Jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 r.
Źródło: ISBnews