Play uruchomił 485 stacji bazowych od początku br. i posiadał ich 12 106 na koniec września, podał operator.
Play podkreśla, że od lat „intensywnie rozwija” swoją infrastrukturę – zarówno mobilną, jak i stacjonarną. W zakresie tej pierwszej tylko w 2023 r. uruchomił 1 050 nadajników w całej Polsce.
„W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2024 r. Play uruchomił 485 stacji bazowych, w tym tylko w rekordowym lipcu 82 obiekty. Stacje Play powstawały w małych wsiach, np. w Miejscu Piastowym w województwie podkarpackim, oraz największych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. W efekcie intensywnych prac na koniec września br. Play miał już 12 106 stacji” – czytamy w komunikacie.
Symboliczna, 12-tysięczna stacja bazowa Play działa na warszawskiej Białołęce, w pobliżu granicy Warszawy i powiatu legionowskiego, nieopodal Kanału Żerańskiego. To nowoczesna konstrukcja typu monobot wyposażona w sześć anten, po dwie w każdym z trzech sektorów, obsługująca komplet systemów i częstotliwości, w tym 5G, wskazano w materiale.
„Play był pierwszym operatorem w Polsce, który w grudniu 2019 uruchomił sieć piątej generacji na współdzielonym paśmie 2100 MHz. Od stycznia 2024 r. dalej dynamicznie ją rozwija dzięki uzyskanym częstotliwościom pasma C. Nowoczesna, efektywnie planowana infrastruktura Play pozwala korzystać z zasięgu 5G ponad 70% populacji kraju, z czego ponad 30-proc. z 5G na częstotliwościach 3500-3600 MHz” – czytamy dalej.
„W 2024 roku kontynuujemy dynamiczny rozwój sieci mobilnej Play. Dzięki inwestycjom na unikalną skalę, realizowanym w ostatnich latach, zbudowaliśmy najnowocześniejszą i najbardziej zaawansowaną infrastrukturę sieciową w Polsce. Dzięki niej zapewniamy łączność na obszarze całej Polski oraz najwyższej jakości usługi telekomunikacyjne” – skomentował członek zarządu i dyrektor ds. technicznych Play Michał Ziółkowski, cytowany w komunikacie.
Grupa Play, lider rynku telekomunikacyjnego, oferuje swoje usługi telekomunikacyjne także dla rynku B2B. Dostarcza kompleksowe rozwiązania chmurowe (Cloud2B), usługi mobilne oraz zintegrowanej komunikacji, dostęp do internetu oraz narzędzi cyfrowych, rozwój projektów sieciowych (m.in. budowa i utrzymanie sieci światłowodowych dla klientów biznesowych), a także kompleksowe usługi z zakresu bezpieczeństwa.
Źródło: ISBnews