XI edycja Kongresu Podatków i Rachunkowości KPMG odbędzie się 20-21 stycznia 2021 roku – po raz pierwszy Kongres odbędzie się wyłącznie online i potrwa dwa dni, podczas których 25 ekspertów KPMG wygłosi 13 prelekcji kierowanych m.in. do prezesów, dyrektorów finansowych i głównych księgowych oraz członków zarządów odpowiedzialnych za obszary podatkowe i rachunkowe w przedsiębiorstwach. Agencja ISBnews jest patronem medialnym tego wydarzenia.
„Jedenasta edycja Kongresu Podatków i Rachunkowości KPMG nie bez powodu odbędzie się pod hasłem 'Business Reimagined’. Pandemia zmieniła nie tylko otoczenie biznesowe i wpłynęła na kwestie organizacyjno-strategiczne w wielu firmach, ale także wymusiła zmianę formy kontaktów i interakcji. Po raz pierwszy Kongres odbędzie się wyłącznie w formule online i potrwa dwa dni, podczas których 25 ekspertów KPMG wygłosi 13 prelekcji” – czytamy w komunikacie.
W ramach nadchodzącej edycji zostaną poruszone zagadnienia istotne nie tylko z uwagi na ich wagę dla firm w 2021 roku, ale przede wszystkim będące odpowiedzią na zmieniającą się pod wpływem pandemii rzeczywistość biznesową. Kongres poprowadzą partnerzy i dyrektorzy KPMG – osoby z wieloletnim stażem zawodowym i wysoką wiedzą merytoryczną – którzy na co dzień rozwiązują najbardziej skomplikowane problemy biznesowe, podkreślono w materiale.
Pierwszy dzień Kongresu (20.01.2021) będzie poświęcony najważniejszym zmianom w przepisach:
— Najnowsze trendy w kontrolach podatkowych
— Zmiany w podatku dochodowym od osób prawnych (CIT) od 2021 r.
— Podatkowe wyzwania na rok 2021 dla osób fizycznych i pracodawców
— Nowości w VAT 2021
— Koncepcja rzeczywistego właściciela i podatek u źródła
— Źródła finansowania dla przedsiębiorców w latach 2021-2027
Drugi dzień Kongresu (21.01.2021) będzie natomiast poświęcony tematom związanym z istotnymi aspektami działalności firm w nowej rzeczywistości:
— Droga do szybkiej i wiarygodnej informacji wiedzie przez cyfrową transformację
— Sprawozdawczość finansowa dziś. Wpływ nowej rzeczywistości na sprawozdanie finansowe za 2020 rok
— Podatki międzynarodowe – trendy i wyzwania
— Ceny transferowe – kluczowe zagadnienia
— Cyfrowe transformacje podatkowe wobec rosnących wymogów transparentności
— Rewolucyjne zmiany w KSH – projekt pierwszej kodyfikacji prawa holdingowego
— Prawne aspekty przygotowania przedsiębiorstwa do sprzedaży – wskazówki praktyczne
Udział w Kongresie KPMG jest bezpłatny i możliwy po wcześniejszej rejestracji oraz otrzymaniu akredytacji. Wydarzenie odbędzie się w języku polskim z tłumaczeniem symultanicznym na język angielski.
Źródło: ISBnews