Inwestycje.pl
  • Giełda
  • Gospodarka
  • Biznes
  • Nieruchomości
  • Waluty
  • Gaming
  • Prawo
  • Więcej
    • STARTUPY
    • CROWDFUNDING
    • FINANSE OSOBISTE
    • KONFLIKT W UKRAINIE
    • COVID RAPORT
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
Inwestycje.pl
  • Giełda
  • Gospodarka
  • Biznes
  • Nieruchomości
  • Waluty
  • Gaming
  • Prawo
  • Więcej
    • STARTUPY
    • CROWDFUNDING
    • FINANSE OSOBISTE
    • KONFLIKT W UKRAINIE
    • COVID RAPORT
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
Inwestycje.pl
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
Strona Główna Gaming

Moonlit ustalił warunki pożyczki od wydawcy Model Buildera

Dodane przez Bartłomiej Supernak
21 kwietnia 2022
w dziale Gaming
0
Moonlit
0
SHARES
Share on FacebookShare on Twitter

Moonlit ustalił wstępne warunki finansowania pomostowego w kwocie 120 tys. GBP, którego może udzielić spółce wydawca gry „Model Builder” – spółka Green Man Gaming, podał Moonlit. Pożyczka może być zamieniona (w przypadku braku jej spłaty w terminie) na akcje spółki, w związku z czym Moonlit zwołał nadzwyczajne walne zgromadzenie na 18 maja celem wprowadzenia możliwości podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego o kwotę do 55 tys. zł.

„Chęć uzyskania finansowania pomostowego przez spółkę wynika z dłuższej niż zakładana produkcji gry 'Model Builder’, okresów rozliczeniowych z platformą Steam oraz prac nad dalszymi pomysłami rozwojowymi. Jednocześnie zarząd wskazuje, iż w nieodległym czasie spodziewane jest spłacenie inwestycji poczynionej przez pożyczkodawcę w grę 'Model Builder’, co spowoduje rozpoczęcie przez spółkę otrzymywania przychodów ze sprzedaży gry. Uzyskanie finansowania pomostowego pozwoli spółce prowadzić do tego czasu niezakłóconą działalność” – czytamy w komunikacie.

Porozumienie przewiduje możliwość udzielenia spółce pożyczki do kwoty 120 tys. GBP, z możliwością konwersji zadłużenia na akcje spółki w przypadku braku spłaty pożyczki po dniu jej zapadalności. Porozumienie nie przewiduje oprocentowania pożyczki. Termin zapadalności pożyczki będzie przypadał na dzień 31 marca 2023 r.

Podpisanie porozumienia nie jest równoznaczne z podpisaniem umowy pożyczki, której ostateczne warunki będą przedmiotem dalszych uzgodnień, zastrzeżono.

W osobnym komunikacie Moonlit poinformował o zwołaniu NWZ na 18 maja br.

Projekty uchwał na walne zgromadzenie przewidują „zmiany statutu spółki oraz udzielenia zarządowi upoważnienia do podwyższenia kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego o nie więcej niż 55 000,1 zł, przewidującego uprawnienie zarządu do pozbawienia akcjonariuszy prawa poboru akcji w całości lub w części”.

„Zarząd nie planuje emisji akcji, jednak prowadzone negocjacje dla swej skuteczności wymagają zabezpieczenia finansowania od wydawcy w postaci możliwości wyemitowania akcji w przypadku braku możliwości spłaty zobowiązania. Na tę okoliczność planujemy zwołanie nadzwyczajnego walnego zgromadzenia, na którym miałby zostać wprowadzony kapitał docelowy, który byłby narzędziem umożliwiającym zabezpieczenie spłaty zobowiązania” – powiedział prezes Michał Gardeła, cytowany w komunikacie.

Moonlit poinformował także, że łączny wolumen sprzedaży gry „Model Builder” wyniósł 43 726 sztuk do 20 kwietnia 2022 r. do godz. 17:00.

Łączna liczba zakupów z wishlist (na platformie Steam) to 18 793 sztuk. Ocena graczy na Steam: 78% oparta na 673 recenzjach.

Raporty sprzedażowe spółki obejmują sprzedaż brutto. Zgodnie z polityką platformy Steam kupujący mogą odstąpić od zakupu w terminie 14 dni lub po przetestowaniu gry przez mniej niż 2 godziny (cokolwiek stanie się jako pierwsze). Liczba zwróconych kopii do dnia 20 kwietnia 2022 r. do godz. 17:00 wynosi 8 164 sztuk, podano także.

„Premiera gry była tylko wstępem do dalszej, ciężkiej pracy mającej na celu dotarcie do odbiorców naszej produkcji. Wszystkie nasze poczynania mają teraz na celu budowanie bazy klientów, do których później będziemy mogli kierować płatne DLC. Jest to tak zwana strategia wysycenia rynku” – skomentował prezes.

„Mamy intrygujący plan na dalszy rozwój naszej marki. Prowadzimy rozmowy dotyczące kolejnych potencjalnych kooperacji. Analizując aktualną sprzedaż 'Model Buildera’, zakładamy, iż wkrótce osiągniemy rentowność dla spółki, równocześnie chcemy zabezpieczyć możliwość realizacji dalszych pomysłów na drugą grę” – dodał Gardeła.

„Model Builder” zadebiutował 8 lutego br. Cena gry została ustalona na 19,99 USD, 16,79 euro, 14,99 GBP oraz 70 CNY (juan chiński).

Moonlit to polska spółka gamingowa o softwearehouse’owym rodowodzie. Zadebiutował na NewConnect w połowie 2019 r.

Źródło: ISBnews

Tagi: Moonlit Games
Poprzedni post

Rząd przedstawi pakiet rozwiązań dla kredytobiorców w przyszłym tygodniu

Następny post

Produkcja przedsiębiorstw przemysłowych wzrosła o 17,3% r/r w marcu

gry

Tygodniowy przegląd informacji ISBtech z sektora gamingowego

Green Hell VR, Incuvo

Sprzedaż netto Green Hell VR wyniosła łącznie 117 140 kopii do 30 czerwca

Klabater

Klabater zapowiedział wydanie 6 gier w okresie od 30 sierpnia do 8 grudnia

gra

All in! Games zawiązał spółkę deweloperską Taming Chaos

Big Cheese Studio

Big Cheese Studio zawarło dwie umowy lock up

Simteract

Simteract szykuje strategię wyjścia poza symulatory i zbliżenia do gier mainstreamowych

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

podsumowanie

WIG20 bierze na celownik opór 1750 punktów

WIG

Indeks WIG20 wzrósł o 0,58% na zamknięciu w piątek

Creotech Instruments, Ze Spółek, inwestorzy.tv

Brona (Creotech Instruments): Chcemy budować własne systemy satelitarne

wykres

Długo tak nie pojedziemy

wakacje

Przychody Novaturas wzrosły o 38% r/r do 21 mln euro w lipcu

praca

Quercus TFI na razie nie utworzy zielonego funduszu

wykres

Quercus TFI: Fundusze dłużne poprawią wyniki w II poł. 2022

dokumenty

KRS zarejestrował zmianę nazwy spółki Groclin na LESS i podwyższenie jej kapitału

Twitter LinkedIn Facebook Youtube LinkedIn


Inwestycje.pl
 to portal, w którym znajdziesz aktualne wiadomości z kraju, bieżące informacje ze spółek, komentarze, analizy i opinie.

ADRES:

INWESTYCJE.PL SP. Z O.O.
Ul. Łąkowa 3/5,
90-562 Łódź

NIP: 7252307078
REGON: 388224470
KRS: 0000885306

KONTAKT:

Ogólny: biuro@inwestycje.pl
Redakcja: redakcja@inwestycje.pl
Współpraca: reklama@inwestycje.pl

©2022 Inwestycje.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.

Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Giełda
  • Gospodarka
  • Biznes
  • Nieruchomości
  • Waluty
  • Gaming
  • Prawo
  • Więcej
    • STARTUPY
    • CROWDFUNDING
    • FINANSE OSOBISTE
    • KONFLIKT W UKRAINIE
    • COVID RAPORT

©2022 Inwestycje.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.