Przymusowy wykup akcji (squeeze out) Comarchu został zakończony 4 grudnia, następnie 8 grudnia nadzwyczajne walne zgromadzenie przegłosowało uchwałę w sprawie wycofania akcji z obrotu giełdowego, podała spółka.
W ramach procedury przymusowego wykupu akcji skupionych zostało 160 003 akcje spółki, reprezentujące 2% kapitału zakładowego oraz 1,09% ogólnej liczby głosów w spółce. Podmiotem nabywającym akcje był Chamonix Investments Poland kontrolowany przez fundusz CVC Capital Partners Fund IX. Tym samym Rodzina Filipiak, wraz z Funduszem CVC Capital Partners Fund IX oraz Anną Prokop posiadają łącznie akcje reprezentujące 100% kapitału i 100% ogólnej liczby głosów spółki, wskazano.
„W trakcie NWZA akcjonariusze przegłosowali uchwałę o wycofaniu akcji Comarch S.A. z obrotu giełdowego. Delisting jest jednym z planowanych kroków procesu, który ma umożliwić Comarch SA dalszy rozwój jako spółce prywatnej. Kolejnym etapem tego procesu będzie złożenie wniosku do Komisji Nadzoru Finansowego o wycofanie akcji spółki z obrotu giełdowego” – czytamy w komunikacie.
W czasie NWZ do rady nadzorczej Comarchu powołano:
• Elżbietę Bujniewicz-Belkę,
• Krzysztofa Piotra Krawczyka, jako wiceprzewodniczącego rady nadzorczej
• Jarosława Mikosa,
• Pana Istvána Szöke.
W radzie nadzorczej zasiadają ponadto, jak dotychczas:
• Elżbieta Filipiak, jako przewodnicząca rady,
• Joanna Krasodomska,
• Andrzej Pach.
Z rady nadzorczej zostali odwołani:
• Danuta Drobniak,
• Jolanta Maria Flis,
• Robert Jasiński.
„Wychodząc naprzeciw aktualnym planom spółki i jej akcjonariuszy, czterech członków zarządu: pan Arkadiusz Iłgowski, pan Tomasz Matysik, pan Wojciech Pawluś i pan Marcin Romanowski złożyło rezygnacje z pełnienia funkcji członka zarządu Comarch SA. Będą oni kontynuować sprawowanie kluczowych funkcji zarządczych w Grupie Comarch” – czytamy dalej.
Zarząd Comarchu składa się tym samym z pięciu osób. Obecnie jego członkami są:
• Marcin Kaleta,
• Michał Mędrala,
• Andrzej Przewięźlikowski,
• Zbigniew Rymarczyk,
• Konrad Tarański.
Obecny skład zarządu i rady nadzorczej, a także zaktualizowana treść statutu spółki mają odzwierciedlać nową strukturę właścicielską i nowe cele strategiczne, które Grupa Comarch chce osiągnąć w najbliższych latach, podkreślono.
„Cieszymy się, że weszliśmy w kolejny etap transakcji i będziemy mogli aktywnie uczestniczyć w życiu Comarch, dołączając do rady nadzorczej. W kolejnych miesiącach, wspólnie z członkami zarządu i kadrą managerską, zamierzamy uszczegóławiać strategię rozwoju i wspólnie pracować nad priorytetami rozwoju Grupy. Wierzymy, że fundamentem będzie dalsze doskonalenie kluczowych produktów i rozwiązań oraz budowa strategicznych systemów zarządzania talentem. […] Chcemy umacniać zarówno pozycję rynkową w Polsce, jak i pogłębiać międzynarodową obecność w kluczowych dla Comarchu obszarach” – powiedział po zakończeniu NWZ partner CVC Capital Partners Krzysztof Krawczyk, cytowany w komunikacie.
„Po 25 latach funkcjonowania jako spółka publiczna, Comarch SA na podstawie wczorajszej decyzji akcjonariuszy złoży wkrótce do KNF wniosek o wycofanie akcji z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka – zapewne już jako podmiot prywatny – wspólnie z Funduszem CVC chce realizować długofalową strategię rozwoju, której elementy zaprezentujemy wewnętrznie w kolejnych miesiącach. Będzie ona przygotowywana przez zarząd i kadrę managerską w porozumieniu z akcjonariuszami spółki” – skomentował członek zarządu Comarch, CFO Konrad Tarański.
Wycofanie spółki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie to etap planowanej długoterminowej wspólnej inwestycji CVC oraz Rodziny Filipiak, w wyniku której ostatecznie podmioty kontrolowane przez fundusz CVC Capital Partners Fund IX stały się akcjonariuszami większościowymi spółki, zakończono.
Comarch specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.; spółka wchodzi w skład indeksu mWIG40. W 2023 r. miała 1,82 mld zł skonsolidowanych przychodów.
Źródło: ISBnews