Grupa Atal zakontraktowała 406 mieszkań w I kw. 2023 r., a od początku marca br. odnotowała zauważalny wzrost zainteresowania ofertą, który przełożył się na kontraktację. Na koniec I kw. 2023 r. grupa posiadała 246 aktywnych umów rezerwacyjnych. Tegoroczne plany sprzedaży zakładają kontraktację na poziomie podobnym do wyniku z 2022 r, gdy grupa zawarła 2091 umów deweloperskich i przedwstępnych, podała spółka.
W poszczególnych miesiącach I kwartału 2023 roku Spółka podpisała następujące ilości aktualnie aktywnych umów:
– w styczniu 2023r.: 63 umowy deweloperskie i przedwstępne,
– w lutym 2023r.: 109 umów deweloperskich i przedwstępnych,
– w marcu 2023r.: 234 umowy deweloperskie i przedwstępne.
„Zgodnie z naszymi przewidywaniami, w marcu br. obserwowaliśmy zwiększone zainteresowanie naszą ofertą ze strony potencjalnych nabywców. Klienci najczęściej pytali o lokale z inwestycji, których zakończenie prac budowlanych ma nastąpić do 12 miesięcy. Spodziewamy się, że od wiosny, ze względu m.in. na łagodniejszą politykę banków w kontekście hipotek, nasz autorski program 'Czas na mieszkanie’ oraz zapowiedzi nowego rządowego programu wsparcia, kontraktacja powinna być wyższa niż dotychczas” – powiedział prezes Zbigniew Juroszek, cytowany w komunikacie.
Spółka wskazała, że klienci przystępujący do programu „Czas na mieszkanie” podpisują umowę deweloperską bez żadnego ryzyka, która zobowiązuje ich do wpłaty 20% wartości mieszkania i jednocześnie gwarantuje niezmienność ceny. Do końca września 2023 r. odstąpienie od umowy z powodu braku uzyskania finansowania, nie będzie wiązało się z utratą jakiejkolwiek części wpłaconej na początku zaliczki.
Atal to firma deweloperska specjalizująca się w budownictwie kompleksów mieszkaniowych, zlokalizowanych w obrębie największych miast w Polsce. Akcje spółki są notowane na GPW od 2015 r. W 2022 r. sprzedała 2 091 lokali.
Źródło: ISBnews